Куќа Меандрос

Сместена во Хола во Скопелос, куќата Меандрос располага со климатизирано сместување со кујна и градина.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Меандрос Куќа Скопелос, Меандрос Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

КУUSА МЕАНДРОС СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Меандрос Куќа Скопелос се наоѓа во живописната хора Скопелос, на само 600 метри од пристаништето. Место град Скопје остана традиционален елемент низ годините, тоа е причината што ја има титулата „традиционална населба“.

Куќата Меандрос е на растојание од она што може да му треба на безгрижен одмор. Понатаму, летната куќа е 65 кв.м. и може да прими до 6 лица. Куќата располага со две спални соби, двете со двокреветни кревети и софа кревет во седење. Во куќата има една бања, која обезбедува отворен туш, фен и бесплатни тоалети.

Покрај тоа, куќата нуди модерно седење соба со софи, трпезариска маса и телевизор со рамен екран. Кујната ги обезбедува сите потребни удобности како што се печка, шпорет, садови, машина за миење садови, фрижидер, како и машина за перење

Меандрос располага со бујна градина со мебел на отворено. Исто така постои и пространа сончева тераса со поглед на планините на Скопелос, покриени со борови. Такси и автобуските станици се наоѓаат на помалку од 5 минути оддалеченост.

In Град Скопелос, посетителите ќе најдат многу традиционални таверни ресторани каде што можат да уживаат во вкусната локална кујна. Посетителите дефинитивно треба да го вкусат познатото пита со сирење на Скопелос. Ако некој сака дополнителни забава кафулиња и баровите се во близина на куќата Меандрос во Скопелос. Супермаркети, пекари, аптеките и продавниците се на оддалеченост од летната куќа.

Најблиску плажи до Меандрос куќа Скопелос се Амос  Глифонери 450 м и 1,3 км соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се на приближно 20 минути возење од Планината сместување.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Разно:
  Одбор / Загатки
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV

Други јазици

Booking.com