Ресторан Милија

Морска храна, медитеранска, грчка кујна
Мобилен телефон: + 30 697 570 2438

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Милан ресторан Скопелос, Скопелос Милан ресторан, скопје ресторани таверни, скопје ресторан Илјадници, Илјадници скопје

ИЛЈАДНИЦИ РЕСТОРАН

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Милан ресторан се наоѓа на убавото Милан Плажа. Всушност, многу луѓе инсистираат на тоа Милан Плажата е најубавата плажа на островот Скопелос. Величествениот пејзаж на боровите дрвја лежи буквално кон морските води ќе ви го одземе здивот.

Како што сите знаеме, морето секогаш го зголемува вашиот апетит за добро храна. Милан ресторан е оддалечено само неколку метри од прекрасната Милан Плажа. Се наоѓа во десната страна на плажата.

Милан ресторан е традиционално сопственост на семејство таверна. Декор е автентичен, тој е како грчка куќа со бујна двор. Семејството работи бизнисите се многу пријателски расположени и ќе се чувствувате веднаш повеќе од добредојде.

На менито има голем број на избори бидејќи вклучува готвени јадења, оригинални стартери, кул салати, месо на скара, како и свежа риба, морска храна и специјални чинии со јастог. Како суровини, сопствениците користат свеж зеленчук и локални производи. Рибата е секојдневно свежа и специјалитети од Милан ресторан се јастог шпагети и јастог гиувеци.

Друг одличен избор е да го прескокнете менито и да ги побарате дневните јадења. Автентичните грчки вкусови и традиционалните оброци како што се мусака, пастицио, зелен грав во сос од домати и повеќе ќе ве направат многу среќни.

Милан плажата е голема по големина и привлекува главно гости и семејства со деца. Милан е оддалечена околу 14 км од сценско Скопелос Хора.

Со автомобил и по патот на Агиос Ригинос, ќе ви требаат околу 25 минути за да одите таму. Патот е во добри услови, но има неколку вртења.

Милан ресторани обезбедува простор за паркирање.

 

 

Други јазици

Канарскиот 21
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com