Мезонети Мира Маре

Оддалечена само 80 метри од плажата Нео Клима, Мира Маре располага со апартмани со климатизација со поглед на градината или на Егејското Море
Мобилен телефон: + 30 6974744936
Секундарна телефон: + 30 6980120661
MHTE: 0726K112K0170000

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Мира Маре Скопелос, Мирамере Мезонети Скопелос, Мира Маре Апартмани скопелос, мира маре нео климатаАпартмани студиа Скопелос,  сместување скопелос, Нео климата, Елиос, Северни споради, Грција, летни одмори

МАЗОНЕТИ НА МИРАМАРЕ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Мира Маре Скопелос е сместена во Нео климата Село на само 50 метри од плажа. На студиа се среде процутната градина. Секој сместување единица нуди опремен балкон со градина или егејско море пати. Бесплатна WiFi е исто така достапна на страницата.

Покрај тоа, секој стан доаѓа со комплетно опремена кујна, ТВ со рамен екран и клима уред. На студиа се погодни за 2-5 лица, додека меизоните можат да соберат до 5 лица.

Нео климата or Елиос е живописно село каде што гостинот може да најде сè што може да му треба на среќен патник. Бидејќи има многу традиционални таверни   рестораникафулиња, пекара, супермаркети и сезонски продавници. За оние кои имаат брод, има и пристаниште во пристаништето.

Понатаму, Нео климата - Село Елиос, на островот Скопелос, располага со игралиште, како и игралишта за фудбал и кошарка. Оваа област е погодна за пешачење, велосипедизам како и риболов.

Покрај тоа, Мира Маре Скопелос е близу до популарната капела Аи ianанис во Кастро. Црквата стана позната од филмот Мама Миа. Одлична глетка е тоа вреди да се посети на островот Скопелос.

Нео климата плажата е на растојание од околу 50 метри од мезонетите. На гостинот ќе му требаат помалку од пет минути за да стигне до него. Згора на тоа,  Armenopetra плажата е близу од студиа. на плажи of КостенПанормос   Милан се на оддалеченост од околу 5 км.

Скопелос Хора е оддалечен 13 километри од Мира Маре Скопелос додека Село Глуша е оддалечено 7 км. Затоа, со автомобил Пристаниште Глоса е 10-минути возење далеку, додека Град Скопелос е приближно 25 минути возење.

Бензинската пумпа е на оддалеченост од 1,5 километри од сместување.

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигерманскииталијански
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Канокирање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Велосипедизам надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Нуркање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Риболов надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Вон-локација објекти за водни спортови (дополнителна наплата)
Услуги за прием:
  Услуги за изнајмување автомобили
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Нео клима 370 04 GR
Добиете насоки
Booking.com