Куќа на миртија

Двоспратната реновирана куќа Миртија се наоѓа во живописното маало во градот Скопелос и нуди модерни удобности
Мобилен телефон: + 30 6980475002

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Myrtia House Skopelos, Skopelos Куќи, Скопелос сместување, Хора Скопелос, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

КУUSА МИРТИЈА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Реновираната куќа на Myrtia Skopelos е сместена во живописното соседство во Место град Скопје. Скопелос Хора има наслов на традиционалното населено место. Значи, куќата Миртија совршено ги комбинира традиционалните елементи и архитектурата на Скопелос со модерните елементи и луксузните објекти.

Покрај тоа, куќата е двоспратна зграда. Куќата може да прими до 4 лица и е отворена цела година. Затоа е идеално место за Велигден одмор исто така.

Myrtia House Skopelos располага со две спални соби, една со брачен кревет и една со два сингла, комплетно опремена кујна, две бањи и WC, вечера и седење соба како и балкон. Исто така, има 3 климатизери и бесплатен WiFi на лице место.

Куќата Миртија е на кратко одење од пристаништето, каде што е и локалниот пазар. Таму ќе најдете многу традиционални таверни како и ресторани, каде што можете да уживате во вкусната локална кујна. Не заборавајте да го вкусите пита со сирење скопелитики.

Понатаму, на пристаништето, на кратко одење од куќата на Миртија, ќе најдете и многумина кафулиња и барови за уживање во некој летен коктел Кол.

In Место град Скопје, близу до сместување постојат пекари, супермаркети и сезонски продавници. Вреди да се посети Музеј на фолклор на Скопелос, како и Панагица од Пиргос.

Најблиската плажа до Куќа на миртија Скопелос е Агиос Константинос Глифонири плажа на растојание од 1.3 км. Стафилос Веланио плажи се оддалечени околу 4 км од вилата.  Agnondas плажата е на околу 8 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена 12 км. Друго прекрасно плажи да се посети се Милан Костен.

Бензинска пумпа е на растојание од 1.7 км од куќата, додека Здравствениот дом е оддалечен 1.5 км.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com