Селска куќа Нисаја

Селската куќа Nisaia со една спална соба е сместена во Стафилос на само 200 метри од плажата со поглед на Егејско Море
Мобилен телефон: + 30 6934904424

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Селска куќа Нисаја Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Стафилос, Стафилос, Северни споради, Грција, летен одмор

ЗЕМЈА ДРUSАВА НА НИСАИА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Селската куќа Nisaia Skopelos е поставена на Стафилос на само 200 метри од плажата со поглед на длабокото сино море на Егејот. Традиционалната селска куќа е оддалечена 4, 3 км од Скопелос Хора.

Селската куќа е идеална за парови или две лица. Постои една спална соба со брачен кревет. На сместување доаѓа со бесплатна WiFi. Паркинг е достапен и во просториите. Во надворешната област има скара каде можете да поминете прекрасно летно време под грчкото сонце со поглед на Егејско Море.

Покрај тоа, селската куќа нуди одлична градина со мебел. Совршено место за уживање во вашиот појадок, ручек или вечера или уште подобро ладно освежување и летен кул коктел.

Кујната во куќата ја има целата потребна опрема, како што се фрижидер, фурна, тостер, кафемат и кетлер. Куќата има и клима уред.

Селската куќа Нисаја Скопелос се наоѓа до бујниот рид оддалечен само 200 метри Плажа Стафилос.  Стафилос е неверојатна, еднопадно организирана плажа со дури и бар на плажа. Покрај тоа, премин Плажа Стафилос ќе го најдете величествениот Плажа Веланио. Двете плажи се исклучително убави, совршено комбинирани длабокото сино на морето со зелената боја на боровите дрвја. Всушност Плажа Веланио е официјална нудистичка плажа на островот Скопелос.

на сместување работи и во периодот на Велигден. Селската куќа Нисаја Скопелос ги содржи сите потребни удобности за гостите да можат да уживаат во незаборавните одмори. Препорачливо е да го имате вашиот автомобил за да патувате преку островот Скопелос. Сепак, има автобуска станица многу близу до сместување, оддалечено само 200 метри. Особено за време на летниот период, маршрутите се многу често и организирани.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос на растојание од 23 километри.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинство
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com