Стан во Олив Гроув

Olive Grove Apartment е сместен во Скопелос Хора, кој располага со пријатно сместување со градина, клима уред и бесплатна WiFi.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Маслинова шума Скопелос, Маслинова шума Стан Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, град Скопелос, скопје Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

Маслиново растење Апартман

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Olive Grove Skopelos е поставена во областа Мили од Место град Скопје, на само 1,2 км од пристаништето на островот. На Амос плажата е на растојание од само 550 метри од летната куќа. Локацијата на куќата е идеална, бидејќи ја комбинира спокојството на пределот со практичноста на град Скопелос.

Покрај тоа, Олив Гроув Стан Скопелос се одликува со величествен поглед на море, град и планина. Куќата е 107 кв.м има капацитет да прими 6 лица. Олив Гроув Стан доаѓа со 2 спални, и двете со двокреветни кревети, додека има седење софа соба област.

Понатаму, куќата располага со две бањи, со бања, фен за коса и бесплатни тоалети.

Кујната ги има сите потребни удобности. Како што се печка, шпорет, кујнски прибор, микробранова печка, електричен котел, кафемат и машина за миење садови.

Седењето располага со софи, мебел за јадење, како и телевизор со рамен екран со кабелски канали, дури и Нетфликс.

Надворешната област на Олив Гроув Скопелос е прекрасна. Погледот го одзема здивот, додека има мебел, како и скара. Климатизација, машина за перење и WiFi се исто така достапни во просториите.

Олив Гроув Скопелос е близу до сè што може да му треба на еден одмор. Внатре е Град Скопелос, каде има многу традиционални таверни   ресторани .како и кафулиња и решетки. Покрај тоа, на пазарот во Скопелос посетителите ќе најдат одлични локални парчиња уметници, главно сликари и керамика. Супермаркет, аптеки и пекари исто така се во близина на сместување.

Островот Скопелос е популарен по спектакуларниот плажи. Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри. Милан Костен се оддалечени околу 20 до 25 минути со автомобил.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Канокирање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Велосипедизам надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Нуркање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Риболовпешачење
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Сефови
  TV

Други јазици

Booking.com