Куќа за маслиново мелница

Викендичка „Маслиново мелница“ „Скопелос“ е луксузна вила со приватен базен поставена во ридот Ранчес на Кора „Скопелос“, која нуди неверојатен поглед и цвета градина.
Мобилен телефон: + 30 6931221511

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа за маслиново мелница Скопелос, Базен Вила, Рахес, Хола на Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летен одмор

ОБЛИКА МАСЛОВНИЦА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Колибата со маслиново мелница Скопелос е луксуз вила со приватен базен поставен во ридот Ранчес на Хора во Скопелос. Базенот вила имаат капацитет да сместат до 4 лица. Маслиновата мелница Вила нуди и спектакуларен поглед на планина и море.

Куќата за колиби доаѓа со 2 спални, една со брачен кревет и една со два сингла. Едната бања во куќата располага со туш и бесплатни тоалети. Кујната им обезбедува на гостите сите потребни удобности. Во живите соба има телевизор со рамен екран со кабелски канали, како и ДВД плеер.

Сезонскиот базен е во градината. Во базенот има шезлонги и чадори, како и крпи за плажа.

Понатаму, надворешната област на викендичката „Маслиновата мелница“, има одличен двор со внатрешен двор и скара. Исто така има и надворешни мебел за релаксирачки моменти. Бесплатен обезбеден паркинг е исто така достапен и на лице место.

Базенот вила Куќа од маслиново воденица е поставена на помалку од 3 км Пристаниште Скопелос. Со автомобил ова растојание е помалку од 10 минути со следење на периферниот пат, додека пеш има живописни патеки што треба да се следат. Во Скопелос Хора посетителите ќе најдат различни традиционални таверни ресторан каде што можат да уживаат во вкусната локална кујна. Има и многу кафулиња и барови, за оние кои бараат дополнителна забава и ноќен живот.

In Скопелос Хора  има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири. Гостите се близу до сè што може да им треба.

Најблиската плажи до Куќа за маслиново мелница се Агиос Константинос и Плажа Глистер. Плажа Стафилос е оддалечена околу 6 км од сместување, Додека Плажа Агнонтас е оддалечено околу 9 км. Друго плажи дефинитивно треба да ги посетите островот Скопелос Милан Костен. Со автомобил нема да ви требаат повеќе од 20 минути за да стигнете.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com