Плажа Панормос

Плажата Скопелос Панормос, пливањето е одлично бидејќи водата речиси веднаш се продлабочува.

Скопелос Плажа Панормос, скопјеска плажа панормос, Скопелос плажи, Северни споради, Грција, островот мама миа, зелениот син остров Скопелос, летни одмори, грчките острови, Споради, Грција

СКОПЕЛОС ПЛАЖА ПАНОРМОС


СКОПЕЛОС на плажите

Плажа Панормос е еден од најпопуларните плажи на островот Скопелос. Се наоѓа на 12 километри од Скопелос Хора и 16 км оддалеченост сјај Вила. Панормос е прекрасна плажа со камчиња. Пливањето е одлично бидејќи водата се продлабочува скоро веднаш. Ова е можеби единствената плажа во Скопелос која има темно сини води (сите останати плажи имаат или тиркизни или зелени води) заради многу длабоките води во областа.

Патот се провлекува низ борови дрвја до прекрасен широк, заштитен залив. Плажата кај Панормос е идеален за пливање; нема песок никаде, но многу камчиња и тие остануваат остро поставени во морето.

Покрај тоа, има многу студиа апартмани, хотели, Како и ресторани, и таверни покрај плажата. Пристапот е директно од главниот пат и има паркинг места. Автобуската станица е веднаш до Плажа Панормос.

Плажата некогаш била место на антички град, а делови од старите ѕидини сè уште може да се видат во планините позади.

Гледајќи го зајдисонцето од Плажата Скопелос Панормос може да биде едно од највозбудливите искуства во вашиот живот. Како што сугерира името,  ПАНОРМОС е плажа со прекрасен поглед. Всушност, можеби ќе видите плажа со име „ Панормос„На секој грчки остров. Панормос има одличен поглед на природното пристаништеБло“ и прекрасно зајдисонце.

Пред да го направите тоа, погрижете се да уживате во пливањето во длабокото море веднаш пред вашите нозе.

Не дозволувајте времето елементите ве држат назад бидејќи ова е еден од најзаштитените заливи на островот.

Освен тоа, оние кои сакаат авантури треба да нуркаат и да го откријат Бродолом на бродот Кристофорос, или дури и изнајмите кану и направете незаборавно возење на море.

Разно:
  185184182186187
Продавници:
  190191188189
Миленичиња:
  174173
Говорен јазик:
  142145146143144
Услуги за чистење:
  153154152
Отворен:
  171172170169
Интернет:
  181180
Активности:
  Плажа
Храна и пијалок:
  163157156158155161160159162164
Услуги за прием:
  168167166
Општи капацитети:
  110
  179
  117
  112
  114
  116
  111
  118
  113
  115
  106
  107
Деловни објекти:
  178175177176
Базен - Велнес објекти:
  122123128127119109121120108

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com