Апартмани Павлина

Елегантните украсени авто-угостителски апартмани „Павлина“ се поставени на неколку метри од плажата Агнонта, во кои има климатизација и WiFi
Мобилен телефон: + 30 6942473609
MHTE: 0726K121K0052800

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Павлина Апартмани Скопелос, мезонети Павлина Скопелос, сместување скопје, апартмани студиа скопје, Агнонтас, Северни споради, Грција, летни одмори

ПАВЛИНА АПАРТМАНИ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Павлина Апартмани Скопелос се сместени во живописното населено место Агнонтас, на само неколку метри од прекрасната плажа. На сместување се состои од 4 совршено пријатни и светли единици за угостителство. Постојат идеални и за семејствата и за децата. Бесплатна WiFi е достапна и на страницата.

Понатаму, на приземјето има 2 апартмани додека 2-те мезонети се наоѓаат на горниот кат. Сите апартмани и мезонетите имаат многу елегантен украс. Покрај тоа, сместување располага со прекрасен двор, патио со сенка и тераси полни со сонце за незаборавни моменти на релаксација.

Сите единици се само-угостителски и доаѓа со целосно опремена кујна. Постојат големи прозорци, затоа сите апартмани се воздушни и светли и гостите можат да уживаат во погледите, како и во прекрасното зајдисонце.

Мезонетите Павлина Скопелос се оддалечени 8 километри од Кора Скопелос.

Агнонтас е живописно заштитено пристаниште. Всушност, за време на лошо времето услови, бродовите застануваат на Агнонтас а не на главното пристаниште на Скопелос. Понатаму, Агнонтас пристаништето има титула рибарски пристаниште, бидејќи таму имаат свои чамци.

Згора на тоа,  Агнонтас во основа е познат по рибните таверни. Таверни со столици буквално на брегот на морето. Гостите ќе вкусат свежа риба и други вкусни традиционални јадења. Освен од морска храна, пита со сирење е задолжителна. Во Агнонтас село има и мини маркет.

Скопелос е островот Зелена на Блу. На плажи на островот се величествени. Во близина на Павлина Апартмани Скопелос е автобуска станица. За време на летниот период, често има патишта.

Бензинска пумпа е на растојание од приближно 4 километри од Павлина Апартмани Скопелос.

Некои популарни плажи да се посети се Limnonari, СтафилосПанормосМилан   Костен. Сценско Место град Скопје вреди исто така за посета.

Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Агнонтас 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com