Брегот на плажата Периволиу

Прекрасниот пејзаж е составен од тиркизни води, песочна плажа и прекрасни карпи кои создаваат природна сенка.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Периволиу Плажа Бар Скопелос,  Барови на плажа Скопелос, скопје барови на плажа Периволиу, Периволиу скопско плажа, скопли Периволиу плажа бар

ПЕРИВОЛИУ БЕСПЛАТНИ БАР

СКОПЕЛОС на плажите

Што е со посетата на рајски рај? Очигледно одговорот е директно да !! Сè што треба да направите е да ја посетите волшебната Периволиу плажа на островот Скопелос. Плажата Периволу се наоѓа поблиску Село Глуша (само 5 км) отколку Скопелос Хора. Прекрасниот пејзаж е составен од тиркизни води, песочна плажа и прекрасни карпи кои создаваат природна сенка.

Заедно со природната сенка има и шезлонги и чадори. Покрај тоа, има многу елегантен дрвен бар на плажа на плажа. Периволиу плажа бар работи од 2016 година. Плажа бар нуди храна, пијалоци и секако летни коктели.

Децата ќе уживаат да јадат сладолед и да си играат со недопрената импровизирана лежалка. Во што секако, се опуштаат и возрасните. Музиката е многу летна. Правилната атмосфера за бар на плажа.

Менито на Периволиу Плажа Бар нуди салати, грчки сувалки, пита со сирење од скапелос и најразлични сендвичи. Што се однесува до пијалоците, можете да изберете меѓу кафиња, освежувања, пива и ладни коктели, како што се моџито, дакири и маргарита!

На патот кон Периволиу на плажа ќе најдете врежан и насликан камен на десната рака. Таа е лесна достапна плажа, но треба вашето возило да стигне.

Периволиу плажата е на североисточниот брег на Скопелос континуирано со плажата Агелетој и Петаменис. Семејствата претпочитаат да ги посетуваат Периволиу плажа бидејќи нуди отворен простор и е популарна особено за жителите на Глокса. На карпата над плажата има бесплатен паркинг. Забележете го тоа Периволиу Плажата не е достапна за луѓе со посебни потреби за мобилност, бидејќи има стрмен пат до брегот.

 

Други јазици

сјај 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com