Пица Ла Тана

Скопелос, Пицерија, Пица печена во рерна на дрва, италијански, грчки
Мобилен телефон: + 30 6944876932

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Пицерија Скопелос Ла Тана, Пицерија Скопелос Ла Тана, скопелос ресторани таверни, пице „скапелос“, хора „Скопелос“, Северни споради, Скијатос, Скопелос, Алонисос, остров Грција, грчко лето

ПИЦЕРИЈА ЛА ТАНА

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

СКОПЕЛОС ПИZА

Скопелос Пица Ла Тана се наоѓа во Скопелос Хора, во живописна уличка. На ресторан нуди прекрасно искуство со пица. Ла Тана е одлично место ако некој сака да ужива во најдобрата пица во градот во пријатна околина.

At Пицерија Ла Тана, Во Скопелос Хора, пицата се пече во дрвена оган печка.

Атмосферата на ресторан е многу релаксирачки Персоналот е исклучително точен и пријателски расположен. Топлото опкружување е исто така задолжително на тоа место. Масите и столовите се удобни.

Менито содржи различни италијански и грчки вкусови. Пица во многу верзии, класична, калцонска и гига. Некој можеше да вкуси маргарита, каприциоза, специјална, крем од ала, скара, грчки, зачинета, парма, ананас и многу други вкусни избори.

Тестенини, како што се шпагети, пени и тортелини. Некој можеше да вкуси карбонара, наполитан, песто, болонезе, четири сирења, примавера и многу повеќе.

Менито нуди исто така кул свежа салата и совршен десерт од чоколадна пица.

Сите состојки се свежи и со одличен квалитет. Пицеријата нуди вкусна, квалитетна храна во пријатна атмосфера.

Пицерија Ла Тана, во Место град Скопје, се отвора во попладневните и вечерните часови и останува отворен до доцна во ноќта. Тоа е прекрасен избор и за попладне и за вечер. Ова ресторан е место и за семејствата и за вашата двојка.

Покрај тоа, пицата Ла Тана нуди услуги за достава, секој ден од 18:00 до 23:00 часот.

 

 

 

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com