Вила Аигајо

Вилата Аигајо се наоѓа надвор од селото Глоса, со приватен базен и бесплатна WiFi
Мобилен телефон: + 30 6939697059
MHTE: 0756Κ91000425201

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Аигајо Скопелос, базен скопелос вили, Село Глуша, Северни споради, Грција

СВЕТЕ ВИЛА АИГАИО СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС ВИЛИИ ЗА БАЗЕР

СВЕТЕ ВИЛА АИГАИО

Аигајо вила неодамна е изградена под високи спецификации во мирна област веднаш надвор од село Глоша.
Базенот вила аигаио скопелос ги содржи сите модерни удобности за гости за поминување на незаборавен и луксузен одмор на бујниот остров Скопелос.

Оваа пространа вила нуди воздушни простории и може да собере до 4 лица. Постојат две спални соби на горниот кат и во двете бањи. Едната спална соба има брачен кревет, додека другите двајца синглови. И двете спални соби водат кон балконот за сонце.

Кујната, како и трпезаријата се долу. Има и уште еден тоалет. Областа е пријатна и кујната ја располага целата потребна опрема. Како што се фрижидер, печка, шпорет, микробранова, како и машина за миење садови и машина за перење.

Надворешната странична површина на вила сигурно ќе ги фасцинира гостите. Ова сместување единицата им се препорачува на семејствата со деца. Терасата е направена од камења. Тука е приватниот базен и објектите за скара. Областа за базен е опремена со шезлонги и чадори.

Базен Вила Аигајо Скопелос е оддалечен околу 2 километри Село Глуша. Затоа, ќе биде многу погодно да имате свое возило. Покрај тоа, постојат неколку традиционални таверни   ресторани , Во Село Глуша, каде што можете да ја вкусите вкусната локална кујна. Исто така има кафулиња и решетки за оние што бараат ноќен живот и забавно. Понатаму, на пазарот ќе најдете супермаркет, пекари и сезонски продавници со облека и сувенири.

Најблиската плажа до базенот Вила Аигајо Скопелос е Плажа Периволиу. Растојанието е приближно 3 километри. Популарниот Плажа Кастани е оддалечен 12 километри од сместување.

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com