Вила Авгери

Базен Вила Аугери се наоѓа во Пиргос со сите модерни објекти
Мобилен телефон: + 30 6985919230
Секундарна телефон: + 30 6988998252

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

базен Вила Авгери Скопелос, Скопелос базен Вила Авгери,  вила на базен aygeri skopelos, skopelos  вила ајгери

СВЕТЕ ВИЛА АВГЕРИ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базенот Вила Авгери Скопелос се наоѓа во областа Пиргос. Тоа е совршено место да се биде, особено за loversубителите на природата. Спокојството и планинската убавина се едни од главните карактеристики на овој базен вила на островот Скопелос. На вила е во боровата шума на бујниот остров Скопелос. Иако е традиционална изградена куќа, таа ги нуди сите модерни удобности за луксуз и мирен одмор.

На прекрасниот и простран надворешен простор има објекти за скара, како и приватен базен. На оваа област би поминале незаборавни моменти или со дегустација на вашиот оброк или со освежувачки коктели слушајќи ги звуците на природата. Погледот на морето е исто така неверојатен.

Куќата има 2 спални. Оној што двоен кревет, додека другиот со два единечни кревети. Сепак, постојат две софи во живеење соба што може да се користи како единечни кревети. На сместување има два спрата и една голема бања. Сите спални имаат климатизација и чардаци со величествен поглед.

Понатаму, кујната ги располага сите потребни капацитети за удобен одмор. Куќата може да собере до 6 лица.

Автомобил би бил неопходен уште од Авгери Вила е оддалечено 15 минути возење Скопелос Хора. Понатаму за да стигнете до другото популарно село Скопелос, Село Глуша ќе ви треба 20 минути возење. И на Кора или Село Глуша постојат таверни, кафетерии и барови, супер маркети сувенири, како и сезонски продавници.

Покрај тоа, најблиску плажи до сместување се околу 12-15 минути возење со автомобил. Тоа се  Плажа Стафилос,  Агнонтас плажа, Limnonari плажа, Плажа ПанормосМилан плажа и Костен плажа.

 

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com