Вила Диси

Вила Диси е неодамна изградена куќа, лоцирана надвор од селото Глоса, со базен и неверојатен поглед на море.
Мобилен телефон: + 30 6939697059

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Некои Скопелос, скопелос вили на базен, Село Глуша, Лутраки Пристаниште, Северни споради, Грција

ВИЛА НА БАЗАРОТ ДИСИ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС ВИЛИИ ЗА БАЗЕР

Базен Вила Диси Скопелос е неодамна изградена куќа, лоцирана надвор Село Глуша, во кој има базен и неверојатен поглед на море. Прекрасната глетка и кон Егејското Море и кон планините дефинитивно ќе ви го одземат здивот. Не пропуштајте го славното зајдисонце!

Куќата може да смести до 6 лица. На горниот кат има 3 спални соби. Двајца се со двоен кревет, додека третиот со два единечни кревети. На вила располага со две бањи. Кујната е комплетно опремена со сите погодности. Рерна, скара, фрижидер, микробранова печка, тостер, кафемат, машина за миење садови, машина за перење и железо. Theивите соба е воздушеста и пријатна.

Надворешната област располага со базен со сите потребни работи, како шезлонги и чадори. Скара објекти се исто така достапни, како и обезбеден паркинг. Просторните тераси и балкони ви нудат одлично место за релаксација. Тука е и тушот надвор.

Базен Вила Диси Скопелос е оддалечен приближно 1,5 километар од обете Село Глуша Пристаниште Лутраки. Пеш е 15 минути пешачење. Приватен автомобил е исто така неопходен. На вила сопствениците се подготвени да изнајмат автомобил за вас или дури и да ги резервираат вашите патни билети. Исто така, се обезбедува шатл-служба од и до пристаништето. Најблиското пристаниште до сместување is Лутраки Пристаниште, кое е пристаниште во Село Глуша.

Постојат неколку традиционални таверни   ресторани каде можете да уживате во вкусната локална кујна. Покрај тоа, има и такви кафулиња и решетки за оние што бараат ноќен живот и забавно. Понатаму, на пазарот ќе најдете супермаркет, пекари и сезонски продавници со облека и сувенири.

Лутраки плажата е најблиската плажа до куќата, додека Ховоло плажата е оддалечена околу 9 километри. Популарниот Плажа Кастани и прекрасен Милан плажата е оддалечена околу 12 километри од сместување.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com