Вила Воуно, планина Вила

Базенот Вила Воуно се наоѓа на мирен рид надвор од Глоса и нуди панорамски поглед.
Мобилен телефон: + 30 6939697059

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Воуно Скопелос, базен Вила Планина Скопелос, базен скопелос вилиСело Глуша, Северни споради, Грција

СВЕТЕ ВИЛА ВОУНО СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС ВИЛИИ ЗА БАЗЕР

СВЕТЕ ВИЛА ВОУНО

Базенот Вила Воуно Скопелос е всушност три одделно комплетно опремени куќи изграден како сингл вила во истата бујна заговор. Затоа, се препорачува на семејства со деца или на група пријатели. На вила се наоѓа надвор од живописното село Глоша, оддалечено околу два километра. Планински базен вила е на уникатно место на ридот. Тоа ви овозможува прекрасен поглед и кон Егејското Море и кон планините.

Особено можете дури и да ја видите планината Пелион или дури и познатата планина Олимпос, планина каде порано живееле 12-те богови на античката митологија.

Базенот Вила Воуно Скопелос може да собере до 8 лица. Секој вила доаѓа со една кујна, со сите потребни објекти, една спална соба и една бања. Понатаму, секој вила има дневни соби, како и балкон. Аранжманите за спиење се следниве: оној вила можат да сместат до 4 лица, додека другите две до 2 лица.

На градината има приватен базен на комплетно опремена област. Постојат шезлонги и чадори и многу простор за релаксација и играње. Оваа мирна глетка во природата е соодветна за безгрижни летни одмори.

Базен Вила Оддалечен е од Vouno Skopelos на 2 километри Село Глуша. Приватен автомобил е исто така предуслов. Покрај тоа, постојат неколку традиционални таверни   ресторани , Во Село Глуша, каде што можете да ја вкусите вкусната локална кујна. Исто така има кафулиња и решетки за оние што бараат ноќен живот и забавно. Понатаму, на пазарот ќе најдете супермаркет, пекари и сезонски продавници со облека и сувенири.

Популарниот Плажа Кастани е оддалечено околу 11 километри од сместување.

Разно:
  Игралиште
Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com