Куќа Потами

Куќата Потами Скопелос е сместена во голема приватна област близу до Панормос, нудејќи бесплатна WiFi и неверојатен поглед.
Мобилен телефон: + 30 694 429 8603
MHTE: 0726Κ123Κ0318901

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа Потами Скопелос, Базен Вила Потами Скопелос, селска куќа Скопелос, Панормос, Северни споради, Грција, летен одмор

ПОТАМИ КУUSА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базенот Вила Потами е во голема приватна област близу Панормос. Селската куќа има многу традиционални елементи и е изградена според локалната архитектура.

Тоа е луксузен базен вила дека капацитетот да се сместат до 4 лица.

Една спална соба од куќата има двоен кревет од 2м х 1.5м. Понатаму има кујна во куќата со сите потребни удобности. Како што се фрижидер, електричен шпорет со фурна, мијалник, котел, тостер и мебел за вечера.

Отворен простор за живеење соба на базенот Потами Вила „Скопелос“ располага со два софа (двосед еден и тросед), ТВ со сателитски канали, како и ДВД плеер. Покрај тоа, во живеалиштата има камин соба област.

Бањата во куќата има туш и бесплатни тоалети им се даваат на гостите. Куќата обезбедува и машина за перење и разни садови за чистење. Бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг се исто така достапни на страницата.

Надворешната површина на куќата е спектакуларна. Постои базен на внатрешен двор со шезлонги, чадори, како и мебел надвор. Постојат и објекти за скара во Куќа Потами Скопелос. Бујната градина на базенот Вила Потами Скопелос е неверојатен. Постојат многу маслинови, борови и овошни дрвја.

Всушност, во надворешната област има две антички маслинови дрвја со старост над 700 години. Таму ќе доживеете незаборавни летни моменти.

Покрај тоа, во имотот на Потами куќа Скопелос, има капела датирана во 17 - 18 века.

Популарната плажа на Панормос е на 10 минути возење од куќата. Покрај тоа, Limnonari плажата е на 10 минути возење исто така.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Капела / храм
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com