Гаркониер на Семина

Сместено во градот Скопелос, гаркониерот на Семина има сместување за климатизери со бесплатна WiFi.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Гаркониер Скопелос на Семина, Гаркониер на Семина Скопелос, куќа на Семина скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

ГАРКОНИЕРА НА СЕМИНА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Гаркониер Скопелос на Семина се наоѓа во живописниот Место град Скопје, на само 200 метри од пристаништето на островот. Локацијата на куќата е совршена бидејќи е близу сè што можеби ќе треба одмор. Понатаму, убавата Хола на Скопелос ја има освоено титулата традиционално населено место.

Летната куќа е на одење од традиционалната таверни ресторани како и кафулиња и решетки. Супермаркети, пекари, аптеките и продавниците се исто така близу до семинарскиот гаркониер Скопелос.

Сепак, на посетителите им се препорачува автомобил, за да ги откријат убавините на островот Скопелос. Сепак, автобуската и такси-станицата се на помалку од 5 минути од куќата.

Гаркониер Скопелос на Семина е куќа од 30 кв.м. , идеално место за две лица. Куќата располага со спална соба со удобен двоен кревет и бања со бесплатни тоалети. Традиционалниот дом доаѓа со високи тавани.

Покрај тоа, Гаркониер на Семина нуди живеење соба со софа и телевизор со рамен екран. Кујната ги има сите потребни комфор, како што се прибор, машина за кафе, трпезариска маса, микробранова печка, фрижидер и електричен котел.

WiFi е достапна и во просториите. Исто така постои и машина за перење.

Островот Скопелос е познат по неверојатното зелено на сино плажи. Најблиску плажи до Гаркониер Скопелос на Семина се Амос (град на плажа) и Глифонери 500 и 850 м соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри. Костен е најпознатата плажа поради Мама миа Филм

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Шише со вода
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com