Плажа Агелету

Плажата Агелету е уште една прекрасна плажа во градот Скопелос за откривање.

Плажата Скопелос Агелету, Скопелос плажа Агелету, Скопелос плажи, Скопелос плажи да откриете, островот Скопелос, северните споради, Грција

Плажа Агелету

Скопелос, Плажи

Уште една прекрасна плажа во Град Скопелос да се открие е оној наречен Скопелос Плажата Агелету. Се наоѓа на северната страна на Скопелос и е идеален за оние кои бараат тивка и осамена плажа за да уживаат во нивното пливање.

Тоа е мал залив покрај славниот Периволиу плажа. Нејзината локација е прекрасна како што е во дивината, а сините води ги наградуваат гостите. Не пропуштајте да го истражувате прекрасното морско дно, тоа ќе ве маѓепса.

Има и природна сенка во голем дел од денот, додека на оваа плажа може да се плива без костим за капење.

Да се ​​достигне Плажата Агелету, мора да го следите асфалтираниот пат кој започнува од село Глоша. Потоа следете ги знаците до Периволиу Плажа.

Веднаш штом ќе стигне на плажа, таа ќе го следи малиот пат што се поврзува Периволиу Плажа со Плажа Агелету.

овие плажи во Скопелос се навистина прекрасни со неверојатни води, но поради нивната локација, тие се повеќе изложени на север. Препорачливо е да ги избегнувате плажи кога има такви ветрови на островот Скопелос.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажа Агелету
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.