Александра Студио

Поставена среде бујна градина со камени поплочени улички и скара за скара, студиото Александра се наоѓа во селото Стафилос на островот Скопелос.
Мобилен телефон: + 30 6944 703 027
Секундарна телефон: + 30 6945 124 103
Факс: + 30 24240 24227
MHTE: 0756Κ112Κ0313700

Скопелос Александра студиа, Скопелос Апартмани студиа, Александар студиа скопје, скопје студиа alexandra

ALEXANDRA Гарсониери

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Александра студиа е во Стафилос село на островот Скопелос. Всушност, Александра студиа се само 800 метри од плажи of Стафилос Веланио. на студиа се во една бујна градина со калдрма улици и скара објекти. Покрај тоа, на сместување нуди бесплатен Wi-Fi.

Сите соби, студиа, и апартмани, во Александра студиа, на островот Скопелос, имаат стандардна декорација. Понатаму, сите единици имаат клима и имаат балкон или тераса со поглед на расцутената градина и планината покриена со борови. Дополнително, сите студиа имаат ТВ, електричен котел, како и фрижидер. Повеќето единици имаат и кујна со плочки за готвење. Секоја приватна бања има туш и фен.

На одење, од Александра студиа, Во Стафилос село, ќе најдете традиционално таверни ресторани, пекари, и мини маркети како и локалната автобуска станица на само 50 метри. На сместување е 11-минути пешачење од Стафилос плажа пеш. Стафилос е неверојатна, песочна организирана плажа. Таму има бар на плажа. Веднаш до Плажа Стафилос, преминувајќи ја карпата ќе најдете Плажа Веланио.

на сместување е од 3.5 км од Скопелос Хора и пристаниште. Слободен приватен паркинг е исто така предвиден на лице место.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Стафилос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Александра Студио
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.