Куќа на Анџелина

Куќата на Анџелинас нуди сместување во Глиса, Скопелос и 1 км оддалеченост од пристаништето.
Мобилен телефон: + 30694 433 9278

Куќа на Скопелос Ангелинис, Скопје куќи, скопје куќи ангелина, скопели за куќа на ангелини

КУ ANА АНGЕЛИНА

СКОПЕЛОС Куќи

Куќата на Анџелина е во живописна Село Глуша, на островот Скопелос на само 1 км Лутраки пристаниште. Собите за гости имаат ТВ со рамен екран, додека гостите можат да се релаксираат под лимон и портокалова дрва на имотот.

Понатаму, кујната е заедничка и има машина за перење. На само 100 метри од имотот има и супермаркети ресторани.

сјај е втора по големина населба на островот Скопелос. Постојат неколку традиционални таверни ресторани како и кафулиња и барови. Ќе најдете и супермаркети, туристички агенции, бензински пумпи и сезонски продавници. На пазарот, исто така, ќе најдете одлични уметнички дела од локалното население уметници, главно сликари керамика. Всушност, Скопелос има долга традиција во керамика и микро бродоградба. Покрај тоа, треба да купите и еден од познатите ножеви на Скопелос.

In сјај, можете да ја посетите Фолклорен музеј на Глокса, каде што ќе научите многу за културата на Скопелос. Треба да ја посетите и црквата Тој ianанис in Кастро. Оддалечен е околу 8 километри од сјај. Оваа живописна црква стана позната откако таму беше снимена последната сцена од бракот на протагонистите во холивудскиот филм Mamma Mia.

Куќата на Анџелина е оддалечена 700 метри Лутраки. Во Лутраки има прекрасна плажа со камчиња. Куќата на Анџелина е околу 40 минути со автомобил од Место град Скопје.

Разно:
  Соби за непушачи
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Перење (Дополнителна наплата)
Отворен:
  градина
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Сефови
  Уличен паркинг
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
сјај Глоса-Таун, Глоша, Грција
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Куќа на Анџелина
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.