Ресторан Апанемо

Скопелос, морска храна, медитерански, грчки
Мобилен телефон: + 30 6942669685

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Апанемо ресторан и Плажа Бар, скопје ресторани таверни, скопје барови на плажа, скопје ресторан апанемо, скопјески плажа бар Апанемо

АПАНЕМО РЕСТОРАН & БЕСПЛАТНИ БАР

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАСПЕЧНИ БАРИ

на ресторан и плажа бар Апанемо се наоѓа на волшебното Limnonari плажа, на островот Скопелос. Работи од 1999 година. Апанемо продолжува да им нуди квалитетна услуга, непобедливи вкусови како и прекрасни моменти на релаксација и забава на посетителите.

Понатаму, Апанемо ресторан и Beach Bar се отвора во 9:00 часот наутро и останува отворен цел ден. Затоа можете да уживате во кафе или сок, да земате закуски, да имате целосен оброк или вечера, па дури и да се разладите со неверојатни коктели. Во Апанемо, во Limnonari, можете да уживате во свежо зготвено храна веднаш до прекрасна плажа во идиличен пејзаж.

Веднаш до барот има базен со шезлонги. Менито вклучува специјални јадења, оригинални почетни, ладни салати, месо на скара, како и свежа риба и морски плодови. Како суровини, сопствениците користат исклучиво органско маслиново масло што самите го произведуваат и зеленчук од сопствената градина.

Всушност, пријателската средина, морскиот ветер, висококвалитетните кулинарски задоволства и мирниот амбиент ќе ве маѓепсаат.

Областа на продавницата оддава почит кон веќе убавата глетка во Limnonari плажа. Theивотната средина во Апанемо ресторан и Beach Bar е пријатна и пријателска, а услугата е беспрекорна.

Бар на плажа ресторан Ананемо, во Limnonari на островот Скопелос, организира забавни летни забави. Бар, исто така, склучува брак, крштевање, итн.

Limnonari Плажата е популарна кај посетителите на островот Скопелос. Зеленото од природата прави волшебна комбинација со синото на морето. Специјалното место на плажата Лимонари е плочата на калциум формирана на дното на морето. Limnonari Плажата е оддалечена околу 10 километри Место град Скопје.

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Ресторан Апанемо

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.