Сина таверна

Скопелос, Медитеран, грчки

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Бло, скофелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни крвав, скелеф таверна, таверна крвав скофелос

TAVERN БЛО

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Традиционалната Бло таверна е во право на камче плажа на Панормос, на островот Скопелос кои нудат автентични традиционални јадења. Willе јадете и свежи салати, тестенини и месо на скара и морска храна.

Таверна Бло на Панормос во Скопелос работи и како кафетерија. Всушност, останува отворено од утро до доцна навечер. Значи, можете да уживате и во кафето, пијат, сок или освежување во таверна.

Освен од трпезариите, Таверна Бло, исто така, нуди бесплатни шезлонги на прекрасен Панормос плажа. Месарниците на плажа на Панормос се идеални за моменти на забава и релаксација.

Затоа, на ресторан можете да уживате во вашето кафе, како и бесплатни шезлонги на плажа.

Покрај тоа, Бло Таверна е на идилична локација. Во таверна ќе уживате во вкусните грчки рецепти. Willе вкусите и свежи салати, вкусни тестенини, сочно печено месо и свежа морска храна. Сите храна, во Скопелос Таверна Бло, е направено со свежи состојки од островот Скопелос.

Панормос плажата е често првиот избор за посетителите. Уникатната убавина на Панормос плажата ја комбинира зелената боја на природата со синото море. Панормос се наоѓа на растојание од 12 километри од живописното Место град Скопје. Со автомобил, ќе ви требаат приближно 20 минути.

Летната атмосфера, ветрето на морската вода, познатото опкружување и автентичните грчки вкусови ќе ве фасцинираат.

Други јазици

Панормос Скопелос 370 03 Бло, Панормос Скопелос, Грција
Добиете насоки
Booking.com