Плажата Хондрогиоргис

Плажата Хондрогиорги има фини камчиња и кристално чисти, тиркизни води.

Плажата Скопелос Хондрогиоргис, Скопелос плажи, плажа Скопелос Хондрогиоргис, Истражете го Скопелос плажи, Плажата Хондрогиорги во Скопелос, да се откријат, северните споради, грчките острови, грчки Плажи, Егејско, фотографии, информации

Плажата Скопелос Хондрогиоргис

Откријте го Скопелос Плажи – Плажата Скопелос Хондрогиоргис

Плажата Хондрогиоргис е блиску до добро познатата плажа на Периволиу. Плажа Хондрогиорги се состои од мали заливи со карпести формации во морето. Островот Скопелос е познат по својата природна убавина и неверојатни плажи со своите сино-зелени води.

Водите - како повеќето од плажи на Скопелос - се кристално чисти и тиркизни, додека на плажа има убави камчиња.

Гостите можат да стигнат до плажата со автомобил. Оставете ги нивните превозни средства на малиот паркинг со поглед Плажа Хондрогиорги. Потоа следете ја малата и лесно достапна патека која води до плажата.

Плажата Скопелос Хондрогиоргис не е организирана. Ќе биде убаво да се избегне таа страна на Скопелос плажи кога северните ветрови доминираат на островот.

Ако пливате кон карпите лево од Плажа Хондрогиорги, ќе стигнете и до плажата Петамени. За која се смета дека го има најубавото морско дно на 4 плажи (Периволиу & Ангелету, Петамени, Хондрогиоргис). Затоа не треба да заборавите да имате морска маска во чантата, за да нема да ја пропуштите и ќе уживате во секоја страна од морето во и надвор од водата.

И морското дно и плажи долж брегот на Скопелос се со неспоредлива убавина. Незамисливите комбинации на сино и зелено создаваат волшебни пејзажи на островот.

Плажата Хондрогиоргис припаѓа на плажи да откриете во Скопелос. Ако сакате авантура и сакате да се приближите до природата, изнајмете брод и откријте ги сите скриени агли на Скопелос. Добијте секаде додека уживате во секој дел од Скопелос, скапоцените камења на северните Споради.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажата Хондрогиоргис
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.