Земја Вила Калимера

Комплетна со отворен базен, Земјата Вила Калимера се наоѓа во областа Рахес, многу близу до градот Скопелос
MHTE: 0756K92000440001

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Земја на Скопелос Вила Калимера, базен во Скопелос вила калимера, вили на скопје, вили на скопје калимера, вила калимера скопје, земја вила калимера скопелос, Место град Скопје, Рахес, Северни споради, Грција, острови

ЗЕМЈА ВИЛА КАЛИМЕРА

СКОПЕЛОС базен Вили

НА ВИЛА

Држава Вила Калимера е традиционална приватна „калива“ (грчка селска куќа) изградена од стар камен со базен, тераса, градини и спектакуларен поглед на планина и море. Со пејзаж кој го одзема здивот и широко отворени простори, ние сме место за безбедно истражување.
Во срцето на грчката село, имотот е приватен и тивок, но на само десетина минути возење од сите погодности на пристаништето во Скопелос и живописен стар град со своите продавници, кафулиња, и ресторани.
Поставена во рамките на сопствената маслинка и смоква, куќата е полна со традиционален карактер со сите модерни погодности. Куќата е опкружена со оградени градинарски киосци и многу места за седење или на сонце или под сенка.

СОВИТНОСТ

Земја Вила Калимера е идеален за луѓе кои бараат приватно и мирно одмор.
Двете посебни спални соби со свои влезови нудат уникатна приватност, а надворешните области и околниот имот се совршени за семејства со деца, парови кои бараат романтично одмор или група пријатели кои се заедно за средба.
Исто така, со брза и сигурна Wi-Fi конекција, тоа е идеално место за живеење и работа од далечина.

Најблиската плажа до Вила Калимера е Глистери плажа Островот Скопелос е најзелениот остров на Егејското Море. На волшебниот плажи, ќе забележите борови дрвја буквално вкоренети во морето. Скопелос има прекрасно плажи како што се Стафилос, Веланио, Агнонтас, Limnonari, Панормос, Милан, Костен, Итн

Услуга за изнајмување велосипеди е достапна, бидејќи областа е позната по велосипедизам. На зелените патеки на Скопелос, можете да уживате во обете велосипедизам пешачење.

Најблискиот аеродром до Скопелос е Скијатос.

Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчкитеиталијански
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед (Дополнителна наплата)
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com