Дневни екскурзии

Дневни екскурзии низ прекрасниот остров Скопелос

Дневни екскурзии во Скопелос, Туризам во Скопелос, Рекреација во Скопелос, Откријте ги убавините на Скопелос, Откријте го Скопелос Плажи, Откријте ги знаменитостите на Скопелос, островот Скопелос Мама Миа, тури со автобуси во Скопелос, патувања во Скопелос

Дневни екскурзии на Скопелос

Зелениот остров на Северните Споради е добро познат по својата прекрасна комбинација на зелено во сино. Скопелос има безброј убавини. Зелените борови буквално се вкоренети во синото море. Скопелос стана познат преку холивудскиот филм Mamma Mia. Филмските продуценти беа заслепени од природните пејзажи и го избраа Скопелос да биде „калокери“ (филмот за островот Мама Миа). Плажа Кастани, Агиос Јоанис Црква во Кастро, планините покриени со бор, итн. Доколку сакате да го почувствувате гламурот на Холивуд, тогаш посетете го Скопелос.

Постојат туристички канцеларии кои организираат дневни патувања (особено за време на летниот период). Дневните екскурзии главно се базираат на филмот „Мама Миа“ и секако на други интересни знаменитости на Скопелос.

 Туристички канцеларии:

ТУРЦИ НА СКОПЕЛОС

Тел: +30 6946277250, +30 24240 22900

Веб-страница: https://skopelostours.com/

Е-пошта: skopelostours@hotmail.gr

Скопелос Турс организира дневни екскурзии кои ви даваат можност да го доживеете прекрасниот Скопелос и да се восхитувате на бујните предели.

Рутите започнуваат од Скопелос Хора.

Секојдневно има екскурзии или до жариштата во Мама Миа, или посетителите можат да уживаат во обиколката на островот. Многу интересни опции за истражување на островот Скопелос.

Заедничка рута е како што следува:

Место град Скопје - Агиос Јоанис in Кастро, со застанувања на Агиос Ригинос Црквата „крја врси“ во областа Карија, Село Елиос, и пливање на убавото Ховоло плажа.

Цена на екскурзија: 25.00 € по лице. Доенчиња и деца 0-5 години бесплатно. За деца 6-10 години 50% од цената.

ДОЛФИН НА СКОПЕЛОС

Тел: + 30 24247 29191, + 30 694 848 5567

Веб-страница: http://dolphinofskopelos.com

Е-пошта: ioanna@dolphin-skopelos.gr

Делфинот на Скопелос има дневна програма на екскурзии дизајнирани да ве патуваат до убавините на Скопелос. Исто така, постои туристички водич кој зборува течно англиски.

Најпопуларното патување е Турнеја на Мама Миа. Екскурзија до местата каде се снимаше познатиот филм Mamma Mia!

Автобусот заминува на 9: 00 од  Место град Скопје и се враќа во 15:00 часот. Трасата е следна: прва станица во живописната капела на Тој ianанис in  Кастро, втората станица во Плажа Кастани, третата станица во мелницата за маслиново масло од Село Глуша, и последната станица во  Агнонтас за  храна и пешачење до  Амаранти (добро познати како дрвја 3).

Скијатос: патување до кристално чистите води на северните споради. Тргнува едриличарот Sea Star Елиос пристаниште. Има капацитет од 10 лица. Ве води до Скијатос и до прекрасните острови Цугрија и Мегали Аркас.

Скопелос, Алонисис: Вдишете го егејскиот воздух. Едрилицата Лили со искусниот капетан го прави кругот на Скопелос и Алонисос.

Алонисис, Перистерија, Марински парк, Патитири. Дрвениот брод Планитис патува до Алонисос, морскиот парк и Патитири. Уникатно искуство.

За повеќе информации посетете ја официјалната веб-страница на туристичката канцеларија „делфин од Скопелос“.

ЗАХОС СТАМУЛИС – ПРИВАТНИ ТУРИ СКОПЕЛОС

Приватни тури, Мама Миа тури, Откријте ги убавините на Скопелос.

Тел: + 30 697 284 1329

Веб-страница: Захос Стамулис

Е-пошта: zahostamoulis@gmail.com

Г. Стамулис, кој доаѓа од Нео климата на Скопелос, ги прилагодува турите со водич на островот според преференциите на секој клиент-патник. Течно зборува и англиски.

Како што тврди: „Прошетајте ги најдобрите делови на Скопелос што никогаш не би ги виделе сами! Обезбедувам превоз и целосно раскажана приватна турнеја на островот.

Дозволете ми да ја направам вашата посета незаборавен одмор остане!! “

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Дневни екскурзии
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.