Дијакопи Вила

Поставена во Дијакопи, Скопелос, оваа климатизирана вила располага со скара и бесплатна WiFi.
Мобилен телефон: + 30 694 418 3919

Скопелос Вила Дијакопи, вили на скопје, вили на скопје дијакопи, дијакопи вила скопје, вила diakopi skopelos, сместување, Северни Споради, Грција, Грчки Острови

ВИЛА ДИЈАКОПИ

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Вила Дијакопи е изграден, како што кажува и неговото име, кај Скопелос Дијакопи. На Вила е од 4.5 км од Место град Скопје и 7 км од познатиот Плажа Панормос. Покрај тоа, сместување нуди скара објекти и поглед на планината покриена со борови. Бесплатен Wi-Fi е достапен и во сите области.

Понатаму, во Вила Diakopi кујната вклучува фурна и микробранова печка. Крпи и постелнина се достапни. Бесплатен приватен паркинг е исто така достапен на лице место.

На островот Скопелос, има многу места за истражување. Патеките на островот се идеални за пешачење велосипедизам. Има многу манастири во посета, како и на извонредни археолошки места. На Фолклорен музеј на Скопелос и Фолклорен музеј на Глокса ќе ви остави најдобри впечатоци.

Зелениот остров Скопелос е исто така популарен по својата прекрасна плажи. Скопелос е еден од најзелените острови во Грција. Пејзажите на Скопелос се зачудувачки бидејќи ги комбинираат зелените борови со сините кристални води на морето и синото небо. Боровите корени се буквално во морето. Најпопуларен плажи од Скопело се Стафилос, Веланио, Limnonari, Агнонтас, Панормос, Милан, Костен, Ховоло, Периволиу, И други.

Најблискиот аеродром до Скопелос е Скијатос.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (24) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (9) Забава Skopelos (35) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (4) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Дијакопи Вила
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.