Глифонери Таверна

Скопелос, морска храна, медитерански, грчки
Мобилен телефон: + 30 6946456317

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Глифонери Таверна, скопје ресторани таверни, скопје ресторани таверни глифонари, скофелос глифонери таверна, таверна glifoneri scopelos

Glifoneri TAVERN

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Глифонери Таверна се наоѓа на Плажа Глифонири на зелениот остров Скопелос. Тоа е оаза и може да се карактеризира како врвен грчки пејзаж каде масите се наоѓаат скоро на плажата и нудат идиличен поглед на морето. Всушност, од Глифонири Таверна можете дури и да го видите островот Алонисос. Згора на тоа, Плажа Глифонери е познат и како Плажа Агиос Константинос.

Понатаму, Глифонери Таверна е мала традиционална грчка таверна со вкусна храна, соодветна услуга, како и пријатна атмосфера. Дополнително, сите состојки што се користат за јадењата се чисти локални производи. Покрај тоа, рибите и морските плодови се секогаш свежи. Затоа, ако ја сакате свежата риба и квалитетот храна тогаш сте го одбрале вистинското место.

Theивотната средина на Глифонери Таверна е многу топло, всушност се работи за лето. Услугата е исто така особено пријателска и брза.

Менито во Глифонери Таверна, на островот Скопелос, нуди различни предјадења, добро зготвени јадења, свежи салати и месо и риба на скара. Готвачот ги подготвува сите јадења според традиционалните рецепти на островот Скопелос.

на Глифонири или Агиос Константинос плажата е оддалечена 2.6 км Место град Скопје. Со автомобил, ќе ви требаат приближно 8 минути. Песочната плажа располага со шезлонги и чадори. Плажата го добила своето име според капелата Агиос Константинос, која ќе ја видите на ридот.

Други јазици

Скопелос 370 03 Таверна Глифонери, Скопелос, Грција
Добиете насоки
Booking.com