Хотел Елени

Погодно лоциран во градот Скопје, хотелот Елени е само 10 м од плажа и на одење од ресторани и продавници

Скопелос Хотел Елени, Скопелос хотели, скопје хотели елени, Скопелос сместување, Северни споради, Грција

ХОТЕЛ ЕЛЕНИ

СКОПЕЛОС Хотели

Хотелот Елени е централно лоциран во живописно Место град Скопје. Се наоѓа на само 10 метри од плажата. Понатаму, блиску е до локалниот пазар. Каде што можете да најдете традиционални таверни ресторани, кафулиња и барови, сезонски продавници како и супермаркети и пекара. Понатаму, собите во хотелот Елени имаат балкон со поглед или кон градината или кон Егејското Море.

Сите соби во хотелот Елени, на островот Скопелос, имаат клима. Покрај тоа, тие имаат стандарден мебел и се со ТВ, фрижидер и бања со бесплатни тоалети и фен.

На островот Скопелос, ќе уживате во вашето сместување, храна како и ноќен живот. Најмногу од сè ќе бидете маѓепсани од плажи на островот. Идиличната комбинација на зелена природа со длабокото сино море ќе ви го одземе здивот.

За разлика од Фолклорен музеј на Скопелос и Фолклорен музеј на Глокса, на островот Скопелос, има неколку археолошки локалитети и прекрасни манастири да посети. Најпопуларна е капелата на Аи ianанис во Кастри. Бидејќи таму беа снимени неколку сцени од холивудскиот филм Мама миа.

Хотелот Елени, на островот Скопелос, е на само 500 метри од главното пристаниште. Дополнително, автобуската станица е оддалечена само 20 метри. Бесплатен јавен паркинг е достапен на лице место. Плажа Агнонтас, со своите живописни таверни, е на околу 8 км од хотелот. Додека Плажа Панормос е долга околу 12 километри.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Фрижидер
  Сефови
  Уличен паркинг
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Хотел Елени
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.