Пекара Пекара

Скопелос, Пекара, Десерти, Слатки
Секундарна телефон: + 30 24240 33201

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Пекара Скопелос Карвелис, скопје пекари, десерти за скопли, гулаби скопели, гулаби скупели скупели

Гулаб пекарница

СКОПЕЛОС Пекари

Пекара Карвелис се наоѓа во Село Нео Клима на островот Скопелос. Пекара Карвелис нуди различни пекарски производи, колачи, десерти, леб, и слатки. Покрај тоа, сите производи се секогаш свежи со корисни состојки.

Понатаму, Пекара Карвелис, во Село Нео Клима, е идеално место за sweetубителите на слатки. Секојдневно ќе најдете вкусни слатки за палачинки, чоколадни креации, колачи, бисквити, колачи, профитероли, соу, еклер, пити со ореви, пити од портокал, овошни курви и многу повеќе. Во пекарницата Карвелис можете да нарачате роденденска торта, како што сакате. Исто така, се обврзува да покрие пријатни настани од вашиот живот, како што се свадби и крштевки.

Пекара Пекара, Во Село Нео Клима, нуди и солени јадења и кафиња. Секој ден, свеж леб и се печат вкусни пудинзи и се прават свежи сендвичи. Понатаму, пекарницата верно ги следи традициите на островот Скопелос. Како што се пече меломакарона и курабиедес ​​(традиционални грчки божиќни слатки) на Божиќ, додека се пече грчки сладок Леб и велигденски колачиња на Велигден.

Нео климата, на островот Скопелос, е исто така познат како Елиос. Нео климата or Елиос е оддалечено околу 18 км од сценско Место град Скопје. Покрај тоа, Нео климата е популарна дестинација за посетителите. На плоштадот во селото, ќе најдете игралишта за кошарка и фудбал, како и игралиште за мали пријатели. Најпозната плажа во Нео климата е убава Ховоло плажа. Во селото Нео климата or Елиос има неколку соби да ги споделите, студиа апартмани како и хотели.

Пекара Карвелис нуди одличен квалитет со беспрекорна услуга и свежи и вкусни производи, леб, и колачи.

Други јазици

Нео клима 370 03 КАРВЕЛИС, Нео Клима, Грција
Добиете насоки
Booking.com