Таверна О Стергиос

Скопелос, Медитеран, грчки, Вегетаријански

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Стергиос, скофелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни стегиози, скопели o стегиози таверна, ресторан stergios skopelos

TAVERN О СТЕРГИОС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Таверна o Стергиос, во сценско Место град Скопје, е традиционален семеен бег таверна, каде што може да се јаде вкусна домашна храна. Всушност, ресторан е скоро спротивно Пристаниште Скопелос, на централна локација.

Во Штергиос ќе јадете традиционални и добро зготвени јадења. Покрај тоа во ресторан ќе почувствувате го скопското гостопримство. Добредојдовте и целата услуга е извонредна. Таверна Стергиос служи вкусни јадења и големи порции. Можете исто така да го комбинирате вашиот оброк со светло пијат, како што се пиво или вино.

Персоналот е пријателски, внимателен и спремен да ви служи. На таверна е двоспратна зграда, која има балкон со одличен поглед кон пристаништето. Стерџиите Таверна е добар избор за оние кои сакаат да се комбинираат храна со забава.

на Таверна, што е преку Пристаниште Скопелос, работи од рано наутро до доцна навечер. Затоа, можете да ја посетите ресторан и за вашиот оброк и за вечера. Tasteе вкусите грчки јадења како што се мусака, полнети зеленчук, зелен грав, џувеци, модри патлиџани, пастиционо и др. Покрај тоа, можете да имате јадења од скара, како што се сочни печење и риби.

 

Други јазици

Скопелос 370 03 Ресторан Стергиос / Таверна, Скопелос, Грција
Добиете насоки
Booking.com