Таверна О Ваггелис

Скопелос, Медитеран, грчки, Вегетаријански

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Вагелис, скопје ресторани таверни, скопје ресторани таверни вагилис, скепелос ваггелис таверна, таверна вангелис скопели

TAVERN ВАГГЕЛИС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Вагелис Таверна се наоѓа во Нео климата Село на островот Скопелос. Локацијата нуди одличен поглед и таверна се одликува со вкусен квалитет храна. Покрај тоа, Таверна Ваггелис е на само две минути пеш од плажата Ноо климата.

Вангелис Таверна, во Нео климата на островот Скопелос, се отвора рано попладне и останува отворен до доцна во ноќта. Затоа, можете да уживате и во вашиот ручек и вечера. Понатаму, садовите од ресторан сите се добро подготвени со чист вкус и свежи локални состојки. Willе јадете домашна зготвена, свежа риба и морска храна, како и сочни печење.

Покрај тоа, услугата е секогаш пријателска и одлична. Покрај тоа, вкусните јадења во комбинација со прекрасниот поглед и пријателската околина ќе ве фасцинираат.

Theивописното Нео климата Селото е исто така познато како Елиос. Најпознатата плажа во Нео климата is Ховоло плажа. Во Нео климата има сценско пристаниште со марина за мали чамци. Во Елиос Во селото има и кошарка и фудбалски игралишта, како и игралиште. Нео климата or Елиос е оддалечено од 18 км Место град Скопје.

Други јазици

Скопелу
Нова клима 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com