Оузери Кардија

Скопелос, грчки, скара, морска храна, вегетаријански
Мобилен телефон: + 30 694 527 0276

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Озури Каридија, скопје ресторани таверни, скопје ресторани таверни karidia, scopelos ouzeri karydia, tsipouradiko karidia scopelos

ОУЗЕРИ КАРИДИЈА

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Традиционалната Узери Каридија е надвор од центарот на сценско Скопелос Хора, на почетокот на обиколницата. Прекрасниот остров Скопелос е познат по узерите (таверни кои служат узо и ципуро со вкусни мезе), како и по автентичната музика на ребетико. Исто така, Узери Каридија е оригинално ципурадико кое комбинира вкусно храна со забава и грчка музика во живо.

Ouzeri Karidia нуди беспрекорна услуга, квалитетна грчка музика, традиционални варени јадења во пријатна и пријатна атмосфера. Постои грчка музика во живо да ви пружи незаборавни моменти. Покрај тоа, Каридија е место кое лесно може да се дружи. За оние кои сакаат забава, музика и ноќен живот, Каридија е идеално место за посета.

Во интимното опкружување ќе вкусите и вкусни зготвени и скара јадења. Секако дека ќе вкусите вкусни јадења со морска храна и широк спектар на одлични мезе за одличен квалитет.

Музиката во реабико во живо дефинитивно ќе ве натера да се истакнете. Бузуки е музички инструмент кој води исклучиво кон забава. Табелите, во Озери Кардија, на островот Скопелос, се поставени во ладен, воздушен двор. Персоналот е многу гостопримлив и секогаш спремен да им служи на гостите со учтивост.

Менито на Karydia содржи јадења со месо, како и вкусни плочи за скара. Покрај тоа, Karydia нуди услуги за испорака. Секојдневно (освен понеделник и вторник од 14:00 до 22:30 часот само јавете се на 697 723 6532 и сите деликатеси ќе бидат во вашиот простор.

Некои јадења се контосувли свинско месо, пилешко контосувули, полнето говедско месо од плескавица, хамбургерово говедско месо, пилешко филе, свинско месо, колбас на скара, пржена тиква, помфрит и салати.

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com