Парадосиаки Гонија (Трајно затворена)

Скопелос, Медитеран, грчки
Мобилен телефон: + 30 6986 868771

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Парадосиаки Гонија, скопје ресторани таверни, скапелос Парадосиаки Гонија, парадозики гонија скопели, парадозики гонија глоса

(Трајно затворено)

TAVERN ПАРАДОСИЈАКИ ГОНИЈА

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Парадосиаки Гонија Таверна се наоѓа веднаш на влезот на Село Глуша, веднаш до автобуската станица.  Село Глуша е живописно село на островот Скопелос. Сместено е спротивно Место град Скопје. Всушност, тоа е оддалечено околу 32 км од скопјес Хора. Подолу Глосе, ќе најдете Лутраки, што е втор по големина пристаниште Скопелос.

Можете да ја посетите Парадосиаки Гонија во сите периоди од денот и ноќта. Или да уживате во кафето, или да уживате во вкусен оброк, или дури и да имате релаксирачки пијат.

Сите вкусни јадења во таверна се рачно изработени и изработени од свежи локални производи. Во Парадосиаки гонија, во Село Глуша, вкусовите ќе ги задоволат дури и најтешките клиенти. Findе најдете вкусни мезе за морска храна за tsipouro и узо. Покрај тоа ресторан служи и други јадења со морска храна, како што се саганаки школки и шпагети со ракчиња. На барање, се служи и јастог.

Willе вкусите и варено традиционално храна како што се мусака, пастицио, зелен грав и полнети зеленчук. Исто така, ќе јадете сочно месо на скара или на плунката. Како што се пилешко, хамбургери, стекови, јагнешко месо, контосувли, клефтико итн.

Парадосиаки Гонија, исто така, обезбедува услуги за домашна достава.

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Парадосиаки Гонија (Трајно затворена)

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.