Пелагос Скопелос

Сместено во Стафилос, 3.5 км оддалеченост од пристаништето во Скопелос и само 500 м од плажа, во Пелагос се наоѓа 2 базени, еден со вклучена топла када
Мобилен телефон: + 30 693 9006014
Секундарна телефон: + 30 694 4624803

Скопелос Пелагос, Скопелос студиа pelagos, Skopelos pelagos студиасместување скопје, Скопелос Апартмани студиа, Скопелос сместување, Стафилос, Стафилос, Северна споради, Грција, празници, островот мама миа

ПЕЛАГОС СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Скопелос Пелагос студиа се наоѓаат во прекрасното Стафилос плажа на островот Скопелос. На сместување е само 8-минути пешачење од Плажа Стафилос. на студиа се на оддалеченост од 3.5 километри од традиционалните Место град Скопје и пристаниште.

Покрај тоа, капацитетите на Пелагос вклучуваат два (2) базени, всушност, еден базен има хидромасажа. На сместување се грижи за себе. Бесплатна WiFi е исто така достапна во просториите.

Сите соби во сместување се сончеви и пространи. Понатаму, секое студио има кујна со балкон со поглед на зашеметување плажа на Стафилос. Сите соби имаат клима и ТВ. Дополнително, приватната бања со туш нуди топла вода 24 часа на ден и бесплатни тоалети. Бесплатен приватен паркинг е исто така достапен во сместување област.

Скопелос Пелагос студиа се наоѓаат на 100 метри од автобуската постојка додека има редовен превоз до плажи и да Пристаниште Скопелос и Хора.

Островот Скопелос ја има дефиницијата за сино зелен остров. Пејзажите на Скопелос се зачудувачки бидејќи ги комбинираат зелените борови дрвја со сините кристални води на морето и синото небо.

Премин Плажа Стафилос таму е величествениот Плажа Веланио. Всушност, Плажа Веланио е официјална нудистичка плажа на Скопелос. Друго убави плажи да се посети се Агнонтас, Панормос, Милан, и Костен.

Традиционални таверни и ресторани, супермаркетите како и сезонските продавници се на кратка прошетка од Пелагос студиа. Бензинска пумпа е исто така во близина на студиа.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Сефови
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Hotешка-када / џакузиОтворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Стафилос 370 03 Пелагос, Стафилос, Споради, Грција
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Пелагос Скопелос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.