Таверна О Ригас

Скопелос, морска храна, медитерански, грчки

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Ригас, скофелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни рига, скопјели рига таверна, таверна ригас скапелос

TAVERN РИГАС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Традиционалната грчка таверна Ригас се наоѓа веднаш на брановите на популарните Панормос плажа. Локацијата на Ригас таверна ви нуди дарежлив поглед на Панормос залив Понатаму, табелите на таверна Ригас се наоѓа веднаш на камчињата на плажата. Пејзажот во синоним со апсолутното грчко лето.

На Ригас Таверна, Во Панормос на островот Скопелос, ќе вкусите традиционални јадења од грчка кујна. Покрај тоа, менито нуди вкусно зготвено јадење, како и сочно месо на скара, свежа риба и морска храна. Findе најдете и вкусни мезе и ладни салати.

Атмосферата во таверна е многу пријателски расположен Бидејќи, учтивиот персонал ќе направи да се чувствувате како дома. Летната атмосфера заедно со извонредната услуга, како и прекрасните свежи вкусови ќе ве воодушеват.

Панормос е популарна дестинација за посетителите на Островот. Всушност, Панормос плажата скоро секогаш привлекува туристи. Единствената убавина на плажата ја комбинира магично зеленилото на природата со синото море. Панормос е 12 км од сценско Место град Скопје. Всушност, со автомобилот ќе ви требаат скоро 20 минути за да патувате на оваа далечина.

други плажи во близина Панормос се Адрините, Милан Костен. Сите плажи на Скопелос ја задржуваат истата извонредна шема. Зелена на сина боја.

Други јазици

Панормос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com