Центар за нуркање Скопелос

Центар за нуркање во Скопелос
Мобилен телефон: + 306940448000

Нуркачки центар Скопелос, центар за нуркање skopelos, нуркање skopelos. skopelos нуркање, Адрина Хотели, Адрина Хотел на плажа. активности на отворено, рекреација, забава. Скопелос Панормос, Егејско Море, Споради, Грчки острови, Грција

Нуркање во Скопелос

Скопелос, овој прекрасен остров на северните споради има неверојатна природна убавина. Покрај тоа, Скопелос е познат по своите прекрасни и кристално чисти води.

И морското дно на островот крие неспоредлива убавина. Затоа, многу луѓе ги комбинираат своите летни одмори со богатото истражување на морски животни во Скопелос.

Нуркање и нуркање на островот Скопелос во комплексот Споради се активности кои ги возбудуваат посетителите.

Нуркање е рекреативна подводна активност која вклучува користење на самостоен апарат за подводно дишење (SCUBA) за истражување на морските средини. Но, што всушност е нуркањето? Нуркање или површинско нуркање е активност која комбинира атлетска активност и истражување. Се што ви треба е, освен љубовта кон морето, флиперчиња, маска и шнорхел.

Условите за нуркање во Грција се идеални поради бистрината на водите. Така може да се плива на површината без нуркање и да се восхитува на убавините на морето и подводниот свет.

Скопелос е остров на кој традиционално имало познати нуркачи во слободно нуркање. Во 2014 година, Скопелос го вклучи Scuba Diving и го основа својот прв нуркачки центар меѓу поморските активности.

на Центар за нуркање во Скопелос може да се најде и од северната страна (на пристаниште Скопелос Хора) и на јужната страна на островот, кај Адрина Брег во Панормос област.

Центарот работи од почетокот на мај до крајот на октомври. Центарот за нуркање Скопелос, исто така, организира нуркачки патувања низ Скопелос и оддалечените островски локации. Исто така, може да се прават курсеви за обука на Divemaster и курсеви за прва помош за безбедно нуркање. Обучениот тим во центарот гарантира препознатливи нуркачки искуства за учесниците.

За оние кои сакаат нуркање и нуркање, Скопелос е дестинација која нуди уникатни искуства и многу избор.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Панормос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Центар за нуркање Скопелос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.