Морски екскурзии

Следете ја неверојатната екскурзија по море за да го истражите островот Скопелос и Северните споради

Sea Excursions Skopelos, skopelos boat trips, Skopelos Tourism, Skopelos Alonissos, Northern Sporades National Marine Park, Пристаниште Скопелос, Скопелос Рекреација, Делфин од Скопелос, Скопелос Турс, Федра Круизи, Александрос Икс Круизи, Споради Кралица

Sea Excursions on Skopelos Island

Островот Скопелос е познат по волшебното плажи, нејзините сино-зелени води и зачудувачките природни контрасти. Покрај тоа, тој е добро познат како сино-зелен остров.

Гостите со брод можат да го посетат далечното  плажи и направете патување до Алонисос. Останатите можат да изнајмат брод или да следат некои морски екскурзии организирани на островот.

Делфинот на Скопелос

Тел: +30 6932 071479, +30 24240 29191

Е-пошта: ioanna@dolphin-skopelos.gr

Туристичката канцеларија Делфин од Скопелос ги нуди следните дневни екскурзии на море:

  • Патување со скара за скара:

Вистинска магична екскурзија на „Лили брод“ и уникатната компанија на Хуан Зероло. Поаѓање е во 9.00 часот од  пристаниште Скопелос до Алонисис и подрачјето на морскиот парк, а еднаш неделно има екскурзија до Скијатос. Враќањето е во 18.00 попладне и цената е 75 € на ден по лице, со ручек и  пијат.

Појадокот вклучува кафе, чај,  леб со џем и мед, како и чоколадо  пијат, додека оброкот е скара (бифтек, колбаси, пилешко). Гостите можат  пијат вино, узо или раки.

 

  • Едрилица „Планитис“:

„Планитисот“ е дрвен едриличар кој прави екскурзии во сините води на Егејското Море.

Конечната дестинација е Алонисис и областа на морскиот парк. Поаѓање е во 10.00 часот од  пристаниште Скопелос а враќањето е закажано за 18.00 попладне.

Програмата вклучува посета на морскиот парк, пливање на плажата Агиос Димитриос во Алонисос, оброк на бродот и бесплатни два часа за прошетка во Алонисос.

  • Крстарење по рајот на Егејот:

Кафето „orgоргона“ организира екскурзии до морскиот парк секоја недела и среда. Заминувањето е рано наутро од  пристаниште Скопелос а програмата вклучува посета на манастирот Кира Панагија, пливање на плажата Агиос Димитриос и прошетка на Патитири во Кора на Алонисос.

Цените се 49 евра за возрасни и 33 евра за деца со цена вклучувајќи ручек.

Оние што ќе изберат оваа екскурзија, исто така, ќе уживаат во приказните за капетанот Паки и ќе се релаксираат во студена атмосфера.

ALEXANDROS X CRUISES

Тел.: +30 +30 6974949635

Е-пошта: alexxristou@yahoo.gr

Веб-страница: https://skopelosboat.tours/

Alexandros X Cruises нуди приватни тури со брод на Скопелос и Споради. Бродот Александрос има капацитет до 25 лица на дневна турнеја, додека може да прими до 7 луѓе за повеќедневна тура до островите Северни Споради (Скијатос, Скопелос, Алонисос). Бродот ја поседува сета потребна опрема. Има и кабина со 7 кревети како и 2 WC. Alexandros X Cruises ветува удобност остане и незаборавни спомени додека го истражувате магичното плажи на Спорадиските Острови.

Споради Кралица i:

Тел .: + 30 6975954320

Е-пошта: sporadesqueencruises@gmail.com

Веб-страница: http://www.sporadesqueencruises.gr/

Кралицата „Споради“ е еднодневна екскурзија до Алонисис, како и Националниот поморски парк на Северните споради. Поаѓање е од  пристаниште Скопелос.

Специфичниот брод нуди стаклено дно.

Постојат два вида на крстарења.

Првиот е во морскиот парк Алонисос, додека вториот е патување со брод со зајдисонце до Алонисос.

ФЕДРА КРУЗИ

Тел .: + 30 6932430010

Е-пошта: fedracruises@gmail.com

Fedra Cruises организира прекрасни дневни поморски патувања до северните споради.

Посетителите имаат можност за приватно или полуприватно крстарење со брод дневно.

Вообичаената рута е од Скопелос до Алонисос, морскиот парк како и ненаселениот остров Перистера. Бродот има капацитет од 12 лица. Најпосакувано време за патување со брод е од 10:30 до 19:00 часот.

За повеќе информации посетете ја https://www.fedracruises.com/ и контактирајте:

ТУРИ НА БЛАТА ЕНА ОД МИТИЧКИ АВАНТУРИ

Тел .: +30 694 919 8461

Е-пошта: contact@mythicaladventures-yachting.com

Бродот ЕНА, исто така, организира одлични дневни патувања до северните споради, од Скопелос до Алонисос, морскиот парк и островчето Перистера. Бродот има капацитет од 11 гости

ТУРЦИ НА СКОПЕЛОС

Тел: +30 6946277250, +30 24240 22900

Е-пошта: skopelostours@hotmail.gr

Skopelos Tours организира 2 типа на морски екскурзии кои ви даваат можност да ги искусите северните споради и да се восхитувате на бујните пејзажи.

Првиот е во морскиот парк Алонисос, додека вториот е патување со брод со зајдисонце до Алонисос.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com