Студија Дафни

Наоѓа 150 метри од плажата на Ново Клима, Студиото Дафни има авто-грижено сместување со балкон со поглед на градина или ридови на Скопелос.
Мобилен телефон: + 30 697 6447245

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Дафни студиа, Скопелос Апартмани студиа, дафни студиа скопје, скопје студиа дафни

ДАФНИ Гарсониери

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Дафни студиа се 2 минути пешачење од Neo климата Плажа. 3 минути пешачење ќе ве однесе до продавниците, како и на автобуската станица. Дафни студиа нуди само-грижена, климатизирана студиа апартмани. Сите тие имаат балкон и поглед на градината или на боровите ридови на Скопелос.

Понатаму, сите единици во Дафни студиа, во Нео климата на островот Скопелос, имајте ТВ, кујна со готвење, фрижидер и кафемат.

Во Нео климата има неколку традиционални таверни ресторани да ги вкусите вкусните традиционални јадења на островот Скопелос. Некои од популарните јадења се пита со сирење, чорба од групер и десерти со сливи и бадеми. Покрај тоа, за оние кои бараат забава, во Нео климата постојат кафулиња и барови каде можете да уживате во вашето кафе, освежување, пијат па дури и коктел.

За оние кои сакаат спорт има фудбал и кошаркарско игралиште, додека кајакањето е исто така достапно во Нео климата плажа Тука е и игралиште за нашиот мал пријател и марина за јахти и чамци. Во близина на Дафни студиа има супермаркети, пекари и сезонски продавници, додека бензинската пумпа е близу исто така.

Познатиот Плажа Кастани е 5 км од сместување. Плажа Кастани стана толку популарна откако многу сцени од холивудскиот филм Мама Миа беа снимени таму. Други прекрасни плажи се Панормос, Ховоло, Милан, Адрини, Limnonari, Агнонтас, Стафилос и Веланио.

Дафни студиа се наоѓаат 30 минути возење од Место град Скопје и 15-минутно возење од Glossa.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV

Други јазици

Нео клима 370 04 Студија Дафни, Нео Клима, Грција
Добиете насоки
Booking.com