Студија Елпиники

Сместено во тивка бујна област покрај крајбрежниот пат на Скопелос, Студиото Елпиники нуди сместување со опремени балкони кои го превидуваат Егејското Море, градот Скопелос и планината.
Мобилен телефон: + 30 6987059575
Секундарна телефон: + 30 210 9952349
MHTE: 0726Κ112Κ0028400

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Елпиники студиа, Скопелос Апартмани студиа, студиа елпиники скопелос, скопелос студиа елпиники

ЕЛПИНИКИ Гарсониери

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Во мирна, зелена област покрај крајбрежниот пат на Скопелос, ќе го најдете Елпиники студиа. Покрај тоа, единицата нуди соби со опремени балкон со поглед на Егејското Море, живописното Место град Скопје и планините покриени со бор. Покрај тоа, најблиската плажа е 30 метри од сместување Град Скопелос е само 700 метри.

Покрај тоа, на сместување обезбедува бесплатен Wi-Fi пристап и климатизација. Сите студиа опремени се и со кујна со плочки за готвење, фрижидер и електричен котел, како и трпезарија и телевизор. Приватниот бања вклучува фен и тоалети.

Бесплатна услуга за шатл до и од Пристаниште Скопелос Се достапни. Покрај тоа, се обезбедува услуга за изнајмување автомобили и брод. Во 5 минути пешачење ќе стигнете до живописно Место град Скопје и локалниот пазар. Таму ќе најдете ресторани, традиционални таверни, риби таверни, барови и кафулиња. Постојат и супермаркети, пекари, туристички агенции и сезонски продавници.

На пазарот во Скопелос ќе најдете и прекрасни парчиња локални уметници, главно сликари и керамика.

Елпиники студиа се оддалечени 4 км од познатите Плажа Стафилос додека Агнонтас е оддалечено 8 км. Панормос плажа е околу 12 км од сместување. Бесплатен приватен паркинг е достапен на сајтот.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  Паркинг
Услуги за прием:
  Услуги за изнајмување автомобили
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  TV

Други јазици

Град Скепелос, 370 03 Студија Елпиники, Скопелос, Споради, Грција
Добиете насоки
Booking.com