Таверна или Тасос

Скопелос, морска храна, медитерански, грчки
Мобилен телефон: + 30 6976743490

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Тасос, скопелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни Tasos, skopelos tasos таверна, таверна тасос скопелос

TAVERN ТАСОС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Пред прекрасното пристаниште на Нео климата ќе најдете Таверна Тасос. Таверната нуди традиционални јадења и свежа риба со поглед на волшебното сино море. Понатаму, во Тасос таверна ќе вкусите вкусни јадења со морска храна и свежа риба.

Покрај тоа, во Нео климата село (познато и како Елиос), покрај живописното пристаниште, ќе најдете и терени за кошарка и фудбал, како и игралиште. Селото е оддалечено околу 18 км Место град Скопје.

Тасос таверна служи традиционални јадења. Затоа, ќе имате шанса да пробате оригинални јадења со вкус на грчката кујна. Некои од специјалитетите се мусака, пастицио, полнет зеленчук, јувеци, како и чорба од мрачна слама. Willе бидете воодушевени од разновидноста на мезе и кул салати што се наоѓаат во менито на ресторан.

На Тасос таверна, во Нео климата на островот Скопелос, исто така ќе уживате во морска храна и свежа риба. Садовите се свежи и рачно изработени, а порциите се богати. Атмосферата што е создадена во оваа живописна таверна, веднаш до марината во Елиос селото е топло, пријателско и интимно.

Насмевка, весело расположение и моментална услуга ќе ве заработат веднаш. Персоналот на Тасос Таверна, во Нео климата, секогаш е подготвен да ви служи на најдобар можен начин.

At Таверна Тасос ќе најдете беспрекорна услуга, поглед на море, како и тивка семејна атмосфера. Покрај тоа, традиционалните вкусови со одличен квалитет и богатите мезе ќе ве фасцинираат.

 

Други јазици

Нео клима Неоклима, Грција
Добиете насоки
Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Таверна или Тасос

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.