Таверна Тавернас

Скопелос, грчки, медитерански

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Платанос, скопелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни станови, станови на скопелос таверна, таверна обичен скопелос

TAVERN ПЛАТАНОС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Банани Таверна е во центарот на сценско Место град Скопје. На шармантен плоштад, Платанос Таверна, неколку децении, нуди квалитет храна, забава и одлична услуга за гостите. Како што имплицира неговото име, масите се протегаат под ладното зеленило на голем чинар (платаноси).

И понатаму, на Платанос ќе јадете вкусно локално храна, сочно и добро печено месо, како и извонредно традиционално завиткано сувлаки и кремаста цацкики. Покрај тоа, таверна служи пита со сирење скопелитики, како и џиновска пита со сувлаки наречена фускопита.

Банани Таверна има и класично мени со варени јадења, печено месо, салати, пити и како што веќе споменавме грчки сувлакии и свински и пилешки гиро. Ако не можете да одлучите што да јадете, можете да нарачате разновидност на јадења со месо. Ако сте навистина гладни, тогаш треба да нарачате чинија со Т-коски.

Покрај тоа, локацијата е многу убава и пригодна. Платанос Таверна оддалечена е само 5-минутна прошетка Пристаниште Скопелос. Стариот, вечен чинар (платанос) великодушно им ја нуди својата роса на посетителите. Дури и во жешките летни денови, гостите можат да уживаат во својот ручек во свежина.

Кај Платанос Таверна, Во Место град Скопје, може да земете и оброк за одземање. Ако не сакате да седите на трпезариските маси и сакате поисправно решение, можете да си нарачате сувлаки и да ја добиете при рака.

Банани Таверна е отворен од пладне до вечер. Затоа, можете да уживате или во вашиот ручек или вечера тука. Услугата е пријателска и брза.

Други јазици

Канари
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com