Таверна Фотинис

Скопелос, морска храна, медитерански, грчки
Мобилен телефон: +30 6932 60 41 36

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Таверна Фотини, скопелос ресторани таверни, скопје ресторани таверни fotinis, skopelos fotini таверна, таверна foteinis skopelos

TAVERN ФОТОГРАФИИ

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Фотини Таверна е добро познато место на островот Скопелос. Тоа е место каде што храна loversубовниците мора да ги посетат. Таверна Фотеини порано биле во Агнонтас пристаниште По 30 години работење, таа ја смени својата позиција и се искачи на планината во областа Пефкијас. Всушност, сега е на тераса со одличен поглед. Пеукиас е оддалечен околу 5 км од сценско Место град Скопје.

Понатаму, погледот од таверната е едноставно зачудувачки. Таверните во Фотини, се наоѓа во зелената борова шума. Декорот и стилот на продавницата се прилагодени на зелената глетка на островот Скопелос. Овој раскошен пејзаж прави одлична комбинација со синото море. Бидејќи, каде и да ги свртите очите, го гледате морето.

Свежите локални производи, традиционалните вкусови на Скопелос, зеленчукот од градината на г-ѓа Фотини, во комбинација со топлото гостопримство и пријателската и одлична услуга ќе ве фасцинираат.

Посебни вкусови се рибината супа „какавија“, традиционалната маглива гуска чорба, како и пита со кромид.

На крајот од оброкот, г-ѓа Фотини, во Пефкијас, ќе ви понуди домашни десерти. Слатки и солени слатки направени исклучиво од неа со ненадминат вкус.

 

Други јазици

Скопелос 370 03 Таверна Фотини, Скопелос, Грција
Добиете насоки
Booking.com