Ресторан Терпсис

Скопелос, Медитеранот, Скара, грчки

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Терпсис ресторан, скопје ресторани таверни, скопје ресторани таверни терпсис, скопелос терпсис таверна, terpsis scopelos таверна

ТЕРПСИС РЕСТОРАН

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Терпсис ресторан се наоѓа на патот од Место град Скопје до Стафилос село. Всушност, тоа е на 3o километар од Место град Скопје до Стафилос. Прекрасната фамилија ресторан работи од 1960. Оттогаш до денес, Терпсис ги пречекува и задоволува гостите, во прекрасниот ладен двор со езерото и лебедите, нудејќи квалитетни гастрономски јадења.

Кај Терпсис Таверна, ќе уживате во вкусните јадења зготвени со свежи производи и безвременски рецепти. Менито вклучува скара сочно месо и вкусно зготвени јадења. Специјалното јадење на Терпсис е примамливо вкусно полнето пилешко, рецепт на тајна баба, што мора да го нарачате барем еден ден однапред. Пополнувањето на пилешкото содржи ореви, пумпи и пилешки црниот дроб.

Да се ​​биде во Терпсис ресторани на островот Скопелос, треба да го вкусите и говедското месо или варено во сос од домати или во сос од лимон. Покрај тоа, можете да ги вкусите и плескавиците, свинско рифови и контосувли. Аперитизаторите се вкусни, а салатите се секогаш свежи.

Во тивкиот двор на Терпсис ресторан можете да се опуштите и да уживате во ладно пијат исто така. Локацијата и прекрасното опкружување овозможуваат моменти на забава и релаксација.

Топлото опкружување и смирениот амбиент, на Терпсис ресторан во Стафилос, на островот Скопелос, ќе ве фасцинира. Услугата е исто така одлична. Терпсис ресторан е отворен од 19: 00 до доцна попладне.

Други јазици

Стафилос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com