Вила Роуз

Лоциран во Глиса, овој климатизиран дом за одмор има тераса.
Мобилен телефон: + 30 697 771 7771

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Вила Роуз, вили на скопје, вили на скопје роза, вила розово скопје

ВИЛА РОЗА

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Вила Роуз е внатре Село Глуша на островот Скопелос. Гулса е живописно село. Всушност, тоа е втора најголема населба на островот. Вила Роуз се одликува со бесплатен Wi-Fi и сопствен паркинг.

Овој климатизиран престој има и опрема за скара. Бањата се дели, додека Вила Роуз има микробранова печка, тостер и шпорет со фурна.

Село Глуша е само над Лутраки. Лутраки е втор пристаниште Скопелос. И во Гулса и во Лутраки ќе најдете традиционални таверни ресторани да уживате во вкусните локални јадења. Особено популарна е пита за сирење skopelitiki. Исто така, постојат решетки и кафулиња, за да уживате во кафето или летниот коктел.

На островот Скопелос ќе уживате во своето сместување, храна како и ноќен живот. Најмногу од сè ќе се возбудувате со плажи на островот. Beе бидете импресионирани од идиличната комбинација на зелената природа со длабоката сина морска волја. Неколку популарни плажи се Стафилос, Веланио, Агнонтас, Панормос, Милан Костен.

на сместување нуди бесплатна услуга за шатл до пристаништето и услуга за изнајмување автомобили. Лутраки е оддалечено 2.6 км. Во Glossa ќе сакате се што ви треба за удобно остане. Супермаркети, пекари, таверни, кафулиња, сезонски продавници, како и бензинска пумпа.

Разно:
  Објекти за инвалидни гостиСоби за непушачиМиленичиња кошница
Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Риболов надвор од локацијата (Дополнителна наплата)
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com