Куќата на тајната градина

Тајната градина куќа се наоѓа во најсценското место на Скопелос Хор веднаш до Кастро

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Тајна градина Куќа Скопелос, Куќа за тајни градини Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Хора Скопелос, Кастро, Северни споради, Грција, летен одмор

ТАЈНАТА ДОМА НА Градина

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Тајната градина куќа Скопелос се наоѓа во најсценското место на Скопелос Хора до Кастро на Скопелос. Елегантната куќа е куќа со 1 спална соба. Бесплатна WiFi е достапна и во просториите.

Покрај тоа, убавата и уредно украсена куќа е поставена на совршена локација во старата град Скопелос. Тајната градинарска куќа Скопелос се наоѓа во theидовите на античкиот замок Скопелос. Традиционалната куќа од камена куќа има прекрасна градина полна со бугенвил во надворешната област. Постојат маса, столови и чадор за сонце. Затоа, можете да се опуштите со поглед на спектакуларниот поглед кон Холата на Скопелос, пристаништето и ридовите со бор.

Куќата е удобна и воздушна и ги има сите потребни удобности за релаксирани летни одмори. И живите соба и спалната соба се со климатизација. Куќата неодамна е обновена. Кујната ја располага целата соодветна опрема. Куќата е идеална за парови.

Гостинот е на растојание од Пристаниште Скопелос каде се ресторани, кафулиња и решетките. На Скопелос Хора има многу традиционални таверни ресторан каде можете да ја вкусите вкусната локална кујна. Има и многу кафулиња и барови, за оние кои бараат дополнителна забава и ноќен живот. Во Скопелос Хора  има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири.

Најблиската плажа до Secret Garden House Skopelos е Агиос Константинос Глифонири плажа оддалечена околу 1 км. Популарниот Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км. Додека Плажа Агнонтас е оддалечено од 8 км оддалечено од сместување. Други познати плажи треба да ги посетите на островот Скопелос Милан Костен. Со автомобил нема да ви требаат повеќе од 20 минути за да стигнете.

Разно:
  Само возрасниСоби за непушачи
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градина
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Овошје кошница
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Крпи за базен / плажа

Други јазици

Booking.com