Станица за вкус

Скопелос, скара куќа, брза храна, скара, мезеди, грчки
Мобилен телефон: + 30 6986599684

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Станица за вкус скопелос, статмос гефсис, скопелос ресторан, скопје таверна, кафуле во Скопелос, храна во скопелос, сендвичи, сувлаки, кафиња, гефираки, скопска хора, град, северни споради, Грција.

СТАНИЦАТА ЗА КОПЧЕ

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И TAVERN

Станицата за вкус Скопелос е во областа Гефираки во Скопелос Хора. Кафето - ресторан нуди огромна разновидност на вкусни вкусови. Останува отворен цел ден, започнувајќи со послужување кафиња, сендвичи, рачно изработени пити, лиснато тесто и тост. Во текот на денот ресторани служи одлични чинии со месо, клупски сендвичи, како и пица.

Станицата Вкус Скопелос располага со големи порции, одлично месо, вкусни закуски, пријателска атмосфера, како и точна услуга.

Покрај тоа, менито вклучува вкусна грчка сувлака. Гостите можат да вкусат сувлаки со гиро, свинско или жиро од пилешко. Тие исто така можат да уживаат во дел од совршени готвени свинско или пирошко гиро. Секој викенд има и месо на плукање. Неколку плукани на скара се кокореци, контосувли, пилешко како и ќебап.

Покрај тоа, на ресторан нуди и грчки мезеди за придружба на грчки ципуро, вино или пиво. На Станица за вкус Скопелос има и вкусни сендвичи и свежи салати. На менито има и вкусни мезе, како што се цацики и салата од сирење.

Станицата за вкус „Скопелос“ нуди и услуги за достава и одземање. Секој ден од 7:30 до 23:00 часот клиентот има можност да нарача на телефонскиот број +30 2424024067 да ги извршуваат своите наредби.

Станица за копчиња е во живописната скопска Кора на оддалеченост од Пристаниште Скопелос. Да се ​​биде во живописната хора на Скопелос, не пропуштајте да ја посетите популарната капела Панагица од Пиргос. Специфичната црква е една од заштитените знаци на Скопелос.

Островот Скопелос е познат по традиционалната кујна. Најпопуларното јадење е локална пита со сирење на Скопелос. Освен од ресторани таверни внатре во Скопелос Хора, има многу убави места на Скопелос плажи исто така. Гостите секогаш треба да запомнат дека островот Скопелос претставува прекрасно плажи кои совршено го комбинираат зелениот дел од природата со синото на морето.

Значи, посетителите можеа да уживаат во традиционалното храна на следново плажи Глистери, Стафилос,  АгнонтасLimnonariПанормос Милан Елиос.

 

 

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Станица за вкус

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.