Вила Акастл

Сместено во подножјето на планината Палуки, Вила Акастл нуди панорамски поглед, бесплатна WiFi и модерни удобности.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Акастл Скопелос, Акастл Вила Скопелос, базен во Скопелос вили, Планина Палуки, хора Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летен одмор

СВЕТЕ ВИЛА АКСТЕЛ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузниот базен Вила Акастл Скопелос е сместен во подножјето на планината Палуки, во Хора Скопелос. На вила можат да соберат 6 лица. Акастл Вила нуди величествен поглед.

Покрај тоа, локацијата е совршена бидејќи ја комбинира мирноста на животната средина со погодностите на Скопелос Хора. Исто така е на идеална локација за оние кои сакаат пешачење. Постојат многу ридови и патеки покриени со борови, по кои може да се оди.

Базен Вила Акастл Скопелос е вистинскиот сместување за двете семејства со деца или одмори на меден месец.

Надворешната област е со градина, скара и приватен базен со чадори за сонце и шезлонги.

на вила располага со отворен простор за живеење, трпезарија соба и комплетно опремена кујна. Бесплатна WiFi и бесплатен паркинг простор се исто така достапни во просториите.

На гостите им се препорачува да имаат сопствен автомобил за да ги откријат сите убавини на островот Скопелос. На планина Палуки е многу убава Има многу манастири што вреди да се посетат. Како Манастир Евангелистрија, Мони Сотирос, Агиа Варвара, Тимиос Продромос, и Мони од Агион Таксиархон.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи кои на уникатен начин ја комбинираат зелената боја на природата со сината море. На крајот на краиштата, Скопелос ја има титулата на зелено синиот остров. Тој е најзелениот остров на Егејот.

Плажа Стафилос е оддалечен 4 километри од базенот вила, Додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри. Костен е најпознатата плажа поради Мама миа Филм

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  пешачење
Храна и пијалок:
  Објекти за скараШише со вода
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com