Вила Акротеа

Сместена во Хола во Скопелос, Вила Акротеа има сместување со климатизација со градина и бесплатно WiFi.
Мобилен телефон: + 30 6987 175594

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Акротеа Скопелос, Акротеа Вила Skopelos, Skopelos Chora, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА АКРОТЕА СКОПЕЛОС

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Вила Акротеа Скопелос се наоѓа во живописната хора Скопелос со поглед на Егејското море, планината Палуки како и стариот град. На вила е на само неколку чекори од пристаништето, на растојание од 200 м. Затоа,  вилаЛокацијата е одлична бидејќи е близу сè што може да му треба на еден одмор.

Вила Акротеа е куќа од 135 кв.м. со капацитет за сместување на 4 лица. На вила располага со две спални соби со двокреветни кревети. Покрај тоа, вила доаѓа со две бањи со туш и бесплатни тоалети.

Исто така, вила располага со отворен простор седен соба со софи, камин, мебел за јадење и телевизор со рамен екран со сателитски канали. Кујната на вила ги нуди сите потребни удобности. Како што се прибор за готвење, електричен котел, тостер, машина за кафе, производи за чистење, фурна и фрижидер.

на вила се одликува со прекрасна надворешна област каде што гостите можат да се релаксираат и да уживаат во незаборавните моменти под грчкото сонце. Градината и сонцето тераса доаѓаат со мебел. WiFi е достапна и во простории додека има јавен простор за паркирање на растојание од 150 метри. Многу близу се автобусот и такси станицата.

Во сценско Град Скопелос, на одење од сместување постојат традиционални таверни ресторани, кафулиња и барови, супермаркети, пекари, аптеки и разни продавници.

Најблиску плажи до Вила Акротеа Скопелос се Амос Глифонери 300 м и 1,2 км соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено 4 км вила, Додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри. Костен е најпознатата плажа поради Мама миа Филм

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Разно:
  Безбедносни порти на бебеBabysitting / Услуги за деца (Дополнително плаќање)Кид клуб
Разно:
  Миленичиња кошница
Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоУслуга за пеглање (дополнителна наплата)
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Канокирање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Нуркање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)РиболовпешачењеВон-локација објекти за водни спортови (дополнителна наплата)
Храна и пијалок:
  Шише со водаИспораки на намирнициПослужавник послужавник
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com