Вила Алишеа

Сместена над Скопелос Хора, Вила Алишеа располага со луксузно сместување со градина, скара и панорамски поглед.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Алишеа Скопелос, базен вили, Хора Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летен одмор

СВЕТЕ ВИЛА АЛИШЕА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Алишеа Скопелос е луксуз вила поставено погоре Скопелос Хора. на Вила нуди панорамски поглед кон морето до островот Алонисос. Куќата е среде маслинови дрвја, како и ридови покриени со бор.

Локацијата е идеална бидејќи го комбинира спокојството на пределот со погодностите на Место град Скопје. Вила е на растојание од 30 минути пешачење од Кора, додека со автомобил е само 5 минути.

Базен Вила Алишеа Скопелос доаѓа со три спални соби и е совршено место за две семејства или група пријатели. Куќата има два спрата, традиционални, но стилски мебел и модерни удобности. Кујната ја нуди целата потребна опрема додека живеете соба има телевизор со рамен екран.

Надворешната област доаѓа со приватен базен со чадори за сонце и шезлонги, како и скара.

Бесплатна WiFi и бесплатен паркинг простор се исто така достапни во просториите.

Во живописното Град Скопелос постојат различни традиционални таверни ресторани како и кафулиња и решетки. Понатаму на Скопелос Хора има супермаркети, пекари, аптеки и продавници.

На посетителите им се препорачува да имаат сопствен автомобил, за да ги истражат сите убавини на зелениот остров Скопелос.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи кои совршено го комбинираат зелениот дел од дрвјата со синото на морето.

Плажа Стафилос е оддалечен 4 километри од базенот вила, Додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри. Костен е најпознатата плажа поради Мама миа Филм

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараШише со вода
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Сефови
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com