Вила Анастасија

Сместена во Скопелос Хора, на само 1,6 км од пристаништето, Вила Анастасија има луксузно сместување со бесплатна WiFi, тераса и спектакуларен поглед

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Анастасија Скопелос,  Базен Вила Анастасија, Скопелос Хора, Место град Скопје, Каравоцакизам, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА АНАСТАСИЈА

СКОПЕЛОС базен Вили

Вила Анастасија Скопелос е поставена во Место град Скопје и специфични во областа на каравоцакизам. Неодамна реновираната куќа за одмори е оддалечена само 600 метри од плажата Амос (плажа на Хора) и оддалечена 1,6 км Пристаниште Скопелос.

Исто така, Вила Анастасија Скопелос е 65 см, затоа е идеална за две лица. Доаѓа со една спална соба со брачен кревет и една бања со туш и бесплатни тоалети.

Пријатно живеење соба на куќа за одмор има модерни мебел, ТВ со рамен екран, како и ДВД плеер.

Кујната на вила е целосно опремен со сите потребни удобности. Како што се печка, прибор, микробранова, фрижидер, тостер, електричен котел и машина за перење

на вила располага со приватен базен со чадори за сонце, шезлонги и столови. Исто така има и скара во прекрасната надворешна област. Бесплатен WiFi и обезбеден паркинг се исто така достапни на страницата.

Покрај тоа, во Скопелос Место има многу традиционални таверни ресторани како и барови и кафулиња. Затоа, гостите можат да ја вкусат вкусната локална кујна и да се забавуваат и да уживаат во лето пијат и коктел. Посетителите дефинитивно треба да го вкусат скопелосот пита со сирење.

Вила Анастасија Скопелос е близу до сè што може да му треба на посетителот. Супермаркет, продавници за сувенири, аптеки, како и пекари. Локацијата на вила, во областа Каравоцакизам, го комбинира на магичен начин спокојството на пределот со удобноста на градот. Со автомобил е само 5 минути да стигнете Скопелос Хора.

Плажа Стафилос е оддалечено од 4 км Вила Анастасија Скопелос додека Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км. Панормос плажата е оддалечена околу 12 км. Милан Плажи на костен имаат растојание од 15 и 16 километри соодветно.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com